fbpx
Close

Rahvusnaiskonna kutse teenis seitse Audentese mängijat, samuti suur osa kogenumaid koondislasi

Koondisekutse teenis seitse Audentese mängijat, muuhulgas ka Häli Vahula ja Nora Lember (kaks parempoolset). | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Võrkpalliliit tegi täna teatavaks 18-liikmelise Eesti rahvusnaiskonna koosseisu, kes alustab 26. aprillil Tallinnas Sõle spordihoones laagrit.

Pikaaegsetest koondislastest, kes ka eelnevatel hooaegadel on Eestit esindanud, ei leia nimekirjast kaht liberona tegutsenud mängijat, hiljuti emaks saanud Anu Ennokit ning töö- ja koolikohustustega kevadel seotud olevat Kristi Nõlvakut. Temporündajatest pole valikus enam temporündajat Eliisa Peiti, nurgaründajatest Hanna Pajulat ega Ingrid Kiiski.

Üldiselt pääsesid koondisse aga igati loogilised nimed, teiste hulgas ka rahvusnaiskonna kogenumad põhimängijad ja Audentese SG/Noortekoondise liidrid, kelle koondisega liitumine on olnud viimastel nädalatel võrkpalliringkondades küsimärgi all. Saab näha, kas kõik kutsutud mängijad ka koondisega liituvad. Paistab et treenerid on valikuid tehes võtnud arvesse just seda, kes on sel klubihooajal Eesti võrkpalluritest kõige tõsisemalt igapäevaselt spordiga tegelenud ja omavad suuremat potentsiaali tulevikku silmas pidades. Nii moodustavadki koondisekutse saanutest suure osa välismaal profileiba teenivad naised ja Audenteses sporditegemisele keskendunud noored.

Välisliigadest tuleb koondisse seitse mängijat, samuti on seitsme mängijaga esindatud meie noortekoondise baasklubi Audentese SG/Noortekoondis. Meisternaiskonnast Tallinna Ülikool/Kikasest (Marily Lass) ja karikavõitjast Tartu Ülikool/Bigbankist (Eliise Hollas) pääses koondisse üks mängija ning Viljandi Metallist kaks mängijat (Julija Mõnnakmäe ja Kertu Laak).

Rahvusnaiskond teeb suvel kaasa Hõbeliigas, kus ongi vaid A-alagrupp, lisaks Eestile mängivad turniiril Sloveenia, Rootsi, Portugal ja Luksemburg.

25. mail algaval turniiril kohtutakse iga vastasega kodus – võõrsil süsteemis ja kaks esimest pääsevad finaali, mis toimub 2. juulil. Võitja tagab järgmiseks aastaks koha Kuldliigas. Eelmisel aastal jäi Eesti naiskond pidama alagrupiturniirile.

Peatreener Alessandro Orefice sõnul on eellaager heaks võimaluseks saada ette pilt mängijate hetkeseisust. “Et saaksime aru, milline on kõikide füüsiline vorm pärast klubihooaega ja millised vigastusemured kedagi vaevavad, et vastavalt sellele igaühega tegeleda. Seejärel saame edasi minna ja valmistuda rohkem Hõbeliigaks. Ootan, et kõik annaksid endas maksimumi ja koondis saaks professionaalselt areneda. Suurem eesmärk on mõistagi järgmine suvi, kui tahame koduseks EM-finaalturniiriks olla parimas vormis,” sõnas Orefice.

“Üldises plaanis jätkame sama süsteemi juurutamist, millega viimased kaks aastat oleme tegelenud. Muidugi on ka minul treenerina oma nägemus ja teen osa asju teisiti kui eelmine peatreener, näiteks puudutab see mõningaid taktikalisi nüansse ja individuaalset tööd näiteks vastuvõtjate ja sidemängijatega,” selgitab uus juhendaja.

Koondis moodustub 18 mängijast, kes alustavad ka ettevalmistust Euroopa Hõbeliiga mängudeks mais ja juunis. Hõbeliiga mängudel saab osaleda 14 mängijat, kes valitakse igaks kohtumiseks eraldi 18 nime seast.

Lisaks luuakse selgi aastal B-koondis, kes hakkab tegutsema koostöös Eesti U19 koondisega. U19 koondis pääses Euroopa meistrivõistluste valiksarjas kolmandasse ringi ning valmistub nendeks mängudeks.

Rahvusnaiskonna koosseis: 

Sidemängijad: Julija Mõnnakmäe, Karolina Kibbermann, Häli Vahula

Diagonaalründajad: Kertu Laak, Kadi Kullerkann, Nora Lember

Nurgaründajad: Nette Peit, Silvia Pertens, Kristiine Miilen, Sonja Siimson, Eva Liisa Kuivonen

Temporündajad: Eliise Hollas, Liis Kullerkann, Laura Parts, Liisbet Pill

Liberod: Kadri Kangro, Marily Lass, Janelle Leenurm

Peatreener Alessandro Orefice, abitreener Andres Toobal, abitreener Marko Mett, abitreener Aly Agamyradov, ÜKE- treener Maurizio Negro, füsioterapeut Federico Aoli, arst Dr. Mari Arak,  toitumisnõustaja Teele Tiidt, mänedžer/skaut Mihkel Sagar.

Eesti mängude ajakava Hõbeliigas:

25. mai kell 23.00 (Portugal) Portugal – Eesti

28. mail kell 18.00 (Luksemburg) Luksemburg – Eesti

4. juuni kell 20.00 (Sloveenia) Sloveenia – Eesti

8. juuni kell 17.00 (Tartu Ülikooli spordihoone) Eesti – Rootsi

12.06 kell 16.00 (Rootsi) Rootsi – Eesti

15.06 kell 18.00 (Tartu Ülikooli spordihoone) Eesti – Sloveenia

22.06 kell 18.00 (Tartu Ülikooli spordihoone) Eesti – Luksemburg

26.06 kell 17.00 (Tartu Ülikooli spordihoone) Eesti – Portugal

scroll to top