fbpx
Close

Rainer Vassiljev: muidugi on mul huvi Eesti koondise peatreeneriks saada

Eesti rahvusmeeskonna peatreener Gheorghe Cretu (paremalt), Rainer Vassiljev, Alar Rikberg, Mirko Fasini ja Gardo Maruste. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna abitreener Rainer Vassiljev lendab nädala teises pooles Poola kaevanduslinna Lubinisse, et alustada sealses meistriliigaklubis oma teist hooaega brasiillase Marcelo Fronckowiaki kõrval.

Pikk ja emotsionaalne koondisesuvi on jäänud seljataha, ent mõtted ei kao oldult ja kogetult veel niipea. Vassiljev oli Gheorghe Cretu kõrval abitreenerina ametis kõik kuus aastat ning rumeenlase lahkumine võib tähendada muutusi ka tema elus. Rakverelane, kes asus koondise abitreeneri rolli juba 2011. aastal Avo Keele valikul, sooviks sini-must-valges särgis tegutsemist jätkata ka tulevikus. Kuna võrkpalliliidu president Hanno Pevkur kinnitas, et uus peatreener tuleb välismaalt, tähendab see, et Vassiljev saaks koondises jätkata vaid abitreenerina.

“Loomulikult on huvi olemas. Me räägime ju ikkagi Eesti koondisest, mille esindamine on alati auasi,” ütles Vassiljev Võrkpall24’ga vesteldes. “Aga see, mis minust ja teistest Gianni abilistest saab, on tulevikuteema, mida asub arutama alaliit. Kõik sõltub sellest, kes on uus peatreener ja kuidas ta oma meeskonna komplekteerib.”

Sarnaselt Vassiljevile kinnitasid ka Eesti koondise ülejäänud treenerid Alar Rikberg ja Mirko Fasini, et kui uus peatreener neid vajab ning ühine keel leitakse, siis võiksid nad olla meeskonnale abiks tulevikuski.

Olgugi et Vassiljevit võib jätkuvalt pidada nooreks meheks – suvel täitus ju alles 36. eluaasta -, on endisel sidemängijal treenerina kogemusi küll ja veel. Peatreeneri ametis on ta kroonitud kolmel korral Eesti meistriks, 2012. aastal Tartu Pere Leiva ning 2016. ja 2017. aastal Tallinna Selveri juhendajana. Ka oma esimesel välishooajal, enne maailma tippliigade hulka kuuluvasse Poola liigasse siirdumist, tegutses Vassiljev peatreenerina, juhendades Šveitsi kõrgliigaklubi Schönenwerdi.

Kas peatreeneri roll köidab Vassiljevit koondiseski? “Kui küsida, kas mul on huvi Eesti koondise peatreeneriks saada, siis muidugi, kunagi kindlasti,” vastas Vassiljev keerutamata. “Aga kas see võiks juhtuda homme, ülehomme või kaugemas tulevikus – see on teine küsimus. Olen treenerina alati huvitatud uutest väljakutsetest.”

Jätkuküsimusele, kas Vassiljev tunneb, et pole nii suureks rolliks täna ehk veel valmis, vastas ta nii: “Olen sellel arvamusel, et ükski treener pole kunagi lõplikult valmis, ükskõik kui vana ta ka poleks. Minu silmis peaks treeneritöö olema protsess, mis jätkub kogu aeg. Ma polnud kindlasti ka 25-aastaselt Tartu meeskonda juhendama asudes valmis selleks kõigeks, mis ees ootas.”

Eesti võrkpalliliidu juhatus koguneb järgmisel reedel ehk 4. oktoobril, et arutada uue peatreeneri küsimust.

Rainer Vassiljev. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Loe ka: Kas Mirko Fasini sooviks jätkata Eesti koondise treenerina? “See on rumal küsimus!”

scroll to top