fbpx
Close

Rait Rikberg: ma ei arva, et me hakkasime liiga hilja vahetama

Eesti rahvusmeeskond. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskond pidas EM-finaalturniiril täna oma teise mängu, teenides ootamatu 0:3 (23, 28, 23) kaotuse D-alagrupi autsaiderilt Montenegrolt.

“Andsime nii esimeses kui ka teises geimis edu käest,” sõnas Eesti koondise libero Rait Rikberg pärast mängu. “Pigem oli see meie kaotatud kui Montenegro võidetud mäng. Aga ega siin EM-il nõrku meeskondi pole. Ja Montenegro tegi enda kohta hea mängu. Kui kaks geimi olime juba pähe saanud, siis oli juba keeruline kolmandale vastu minna.”

Millest meie kehv mäng võis olla tingitud? “Väga keeruline öelda. Ei tea,” jäi Rikberg nõutuks.

Kas peatreener Gheorghe Cretu pidanuks ehk varem vahetusi tegema hakkama? “Ei usu. Teise geimi lõpus oli kõik veel hästi. Ma ei arva, et me hakkasime liiga hilja vahetama. Vahetused tulid siis, kui treener arvas ja oli õige hetk.”

37-aastane vanameister ei suutnud oma mänguga samuti täna kaaslastele eeskuju näidata. Rikbergi vastuvõtt oli meeskonna halvim – 43 protsenti – ning viimases geimis tõi Cretu tema asemel väljakule Silver Maari. “See pole individuaalsport. Eks alati saab paremini. Ega seal midagi hiilgavat polnud. Mängisime meeskonnana alla oma võimete.”

Kuidas nüüd meeskond homseks ülioluliseks Tšehhi-mänguks vaimselt valmis seada? “Ma arvan, et igaüks tegeleb ise tagasi ree peale saamisega. Homme on mäng elu ja surma peale. Oleme selle võistkonnaga ka hullematest olukordadest välja tulnud,” lisas Rikberg optimistlikult.

scroll to top