fbpx
Close

Rait Rikberg tänas Giannit südamlike sõnadega ja andis vihje koondisekarjääri lõpetamise kohta

Rait Rikberg. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond teenis täna EM-finaalturniiril Hollandis neljanda kaotuse, jäädes Amsterdamis avageimi võidust hoolimata 1:3 (22, -19, -19, -20) alla võõrustajatele. Tänane tulemuse tähendab, et alagrupist edasi me ei pääse.

“Holland tuli meid võib-olla natuke mütsiga lööma. Seetõttu saime ka väikese edu avageimis. Alates teisest geimist enam asjad nii hästi ei õnnestunud ja mäng läks õiget rada pidi. Parem võistkond võitis,” tunnustas libero Rait Rikberg pärast mängu vastaseid.

“Kogu see aasta on olnud pettumust valmistav. Hüppasime täielikult lati alt läbi ja mingeid õigustusi polegi. Arvan, et pigem sai meile EM-il saatuslikuks vaimne värk,” arutles Rikberg.

Homseks Ukraina-mänguks pole 37-aastase libero sõnul motivatsiooni kaugelt vaja otsida.

“Meil on tuhat fänni ju! Mängisime täna Hollandi vastu oma 1000 pealtvaataja ees. See oli meie kodumäng! Siin pole mingit lisamotivatsiooni vaja, et see viimane mäng ära mängida,” ütles Tartu Bigbankis klubikarjääri jätkav Rikberg.

Kas homne matš kujuneb Gheorghe Cretu jaoks lahkumismänguks? “Ma arvan, et nii mõnegi teise mängija jaoks samuti… Eks ta (Cretu) ise teab, mida otsustab, aga ma arvan, et ta pole ainus.”

Kas eelnev vastus tähendas, et Rikberg plaanib homme oma koondisekarjäärile punkti panna? “Ah, ei, ma ei hakka seda täna ütlema,” muigas kogenud tartlane.

Lõpetuseks soovis Rikberg aga tänu avaldada peatreenerile.

“Ma ütlen veel ühe asja ära. Rahvas võib-olla kirub praegu Giannit, aga minu jaoks… Ma ei oleks see mees, kui Gianni poleks siia koondise juurde tulnud kuue aasta eest. Vähemalt minu jaoks on ta parim asi, mis Eesti võrkpallis on viimasel ajal juhtunud. Ja kindlasti kõige suurem asi minu karjääris. Ma tänan teda läbi teie ka, mis iganes ka ei juhtuks. Ta on südamega asja juures. Suur aitäh talle!” lisas Rikberg, hoides pisaraid tagasi.

scroll to top