Rakvere võitis teistkordselt TalTechi ja pääses karikavõistlustel veerandfinaali

Rakvere Võrkpalliklubi. | Foto: SK Duo

Sel nädalal peetakse meeste Eesti karikavõistlustel kolm esimese ringi kohtumist. Eile läksid Rakveres teist korda vastamisi sealne Rakvere VK ja TalTech. Esimese mängu võitis Rakvere 3:0 ja ka eile oli Lääne-Virumaa klubi parem tulemusega 3:0 (25:22, 25:19, 25:19), pääsedes seega veerandfinaali. Oma avaringi mängud peavad sel nädalal ka LotusTimber/Neemeco SK ja Tallinna Ülikool, veerandfinaaliga alustavad Pärnu VK ja TalTech/Kiili.

Rakvere ja TalTechi kohtumise statistika pole hetkel kättesaadav. Rakvere ja TalTechi paari võitjat ootab veerandfinaalis ees tiitlikaitsja Saaremaa VK. Teises selle tabelipoole veerandfinaalis kohtuvad Tallinna Selver ja esiliiga meeskond Eesti Maaülikool.

Meeste karikavõistlustel osaleb seekord 6 meeskonda Credit24 Meistriliigast ja 4 esiliigast. TalTech ja Rakvere olid seejuures ainsad Credit24 Meistriliiga klubid, kes kohe avaringis omavahel kohtusid.

Teise tabelipoolde loositi meistriliiga klubidest Tartu Bigbank ja Pärnu VK. Tartu ootab oma veerandfinaalivastast paarist LotusTimber/Neemco SK – Tallinna Ülikool, kes mõlemad kuuluvad esiliigasse. Selle paari avamäng peetakase täna kell 18.30 Audentese spordihoones ja teine 28. oktoobril kell 14.00 Tallinna 32. keskkoolis. Pärnu kohtub veerandfinaalis samuti esiliiga meeskonna TalTech/Kiiliga. Seeria avamäng toimub 27. oktoobril kell 13.00 Kiili spordihoones ja kordusmäng 10. novembril kell 18.00 Pärnus.

Karikavõistlusi mängitakse kodus-võõrsil süsteemis kuni finaalini. Edasi pääseb kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Kaheksandikfinaalid peavad olema mängitud 29. oktoobriks, veerandfinaalmängud 16. novembriks ja poolfinaalmängud 10. detsembriks. Karikafinaalid toimuvad 22. detsembril. Finaalide toimumispaik selgub pärast poolfinaale. 2018. aasta karikafinaalid toimuvad selle meeskonna kodusaalis, kes lõpetas kahest finalistist 2017/2018 hooajal Eesti meistrivõistlused kõrgemal kohal.

Vaata karikavõistluste tulemusi ja ajakava!