fbpx
Close

Rakverel ja Saaremaal oli karikavõistluste loosis kõige vähem õnne

Saaremaa peab teel finaali alistama kaks meistriliigaklubi, Rakvere aga suisa kolm. Pärnu ja Tartu selgitavad finalisti aga sisuliselt omavahel. | Foto: volley.ee

Täna hommikupoolikul viidi läbi Eesti meeste ja naiste karikavõistluste loos. Kõige rohkem tuleb finaali jõudmiseks vaeva näha tiitlikaitsjal Saaremaal ja tunamullusel Balti liiga võitjal Rakverel, kes kohtuvad suure tõenäosusega juba veerandfinaalis.

Meeste karikavõistlustel osaleb seekord 6 meeskonda Credit24 Meistriliigast ja 4 esiliigast. Ülemisse tabelipoolde loositi meistriliiga klubidest Tartu Bigbank ja Pärnu VK. Tartu ootab oma veerandfinaalivastast paarist LotusTimber/Neemeco SK – Tallinna Ülikool, kes kuuluvad esiliigasse. Pärnu kohtub veerandfinaalis samuti esiliiga meeskonna TalTech/Kiiliga.

Meistriliiga klubidest lähevad juba avaringis vastamisi TalTech ja Rakvere VK, kes mõlemad kuuluvad alumisse tabelipoolde. Selle paari võitjat ootab veerandfinaalis ees tiitlikaitsja Saaremaa VK. Teises selle tabelipoole veerandfinaalis kohtuvad Tallinna Selver ja esiliiga meeskond EMÜ.

Naiste karikavõistlustel osaleb 7 võistkonda meistriliigast ja 2 võistkonda esiliigast. Kaks Balti liigas osalevat Eesti klubi Tartu Ülikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse paigutati eri tabelipooltesse. Samad naiskonnad kohtusid eelmisel aastal karikafinaalis ja toona võttis Tartu naiskond 3:2 võidu.

Ülemises pooles oleva Tartu Ülikooli naiskonna veerandfinaali vastane tuleb paarist Saaremaa – VK Kramp N1 (esiliiga). Sama tabelipoole teises veerandfinaalis kohtuvad Gerardo’s Toys/Neemeco (esiliiga) – KohilaVK/E-Service.

Alumises tabelipooles loositi järgmised veerandfinaalide paarid: Audentese SG/NK – Tallinna Ülikool ning Famila/Võru VK – TalTech/Tradehouse ehk tuleb kaks meistriliiga naiskondade vastasseisu.

Süsteem ja ajakava on naistele ja meestele sama. Mängitakse kodus-võõrsil süsteemis kuni finaalini. Kaheksandikfinaalid peavad olema mängitud 29. oktoobriks, veerandfinaalmängud 16. novembriks ja poolfinaalmängud 10. detsembriks.

Karikafinaalid toimuvad 22. detsembril. Finaalide toimumispaik selgub pärast meeste poolfinaale ja 2018. aasta karikafinaalid toimuvad selle meeskonna kodusaalis, kes lõpetas kahest finalistist 2017/2018 hooajal Eesti meistrivõistlused kõrgemal kohal.

scroll to top