fbpx
Close

Ralfs Ozolins: Lätis on kõik õnnelikud, et Avo Keel koondise peatreeneriks sai

Heatujuline Ralfs Ozolins pärast 9. detsembril peetud mängu Tallinna Selveriga. | Foto: Karl Rinaldo

Credit24 Meistriliigas osalevatest Läti võrkpalliklubidest osutus uue hooaja algus kõige keerulisemaks Jelgava Biolarsi jaoks, kes on paari aasta taguse sära kiiresti kaotanud.

Balti liiga kolme hooaja tagune hõbedaklubi paikneb liigatabelis 2 punktiga viimasel ehk 11. kohal ning on play-off’i pääsemise võimaluse sisuliselt juba minetanud.

Nagu spordis ikka, peitub ka Jelgava taseme järsk langus rahalistes raskustes. Oktoobri lõpus oli meeskonnal mängijatega sedavõrd kitsas käes, et kohtumisele Saaremaaga jäeti sootuks tulemata.

Jelgava üks viimaseid täiendusi – kui nii võib öelda – on sidemängija Ralfs Ozolins, kes tuli meeskonnale appi kuu aega tagasi, kui põhisidemängija vigastada sai. Viimased poolteist aastat oli endine Kuldiga mängija palli puudutanud väga vähe.

“Mängin puhtalt enda lõbuks. Palka ma ei saa,” ütleb 29-aastane Ozolins. Lätlane töötab igapäevaselt Siguldas asuvas vertikaalses tuuletunnelis Aerodium, mis on esimene omataoline Ida-Euroopas.

Ozolins tõdeb, et Jelgava käib välismängudel nende meestega, kel parasjagu põhitöö kõrvalt võimalus tulla avaneb. Sedasi on mõistagi raske poolprofessionaalses liigas play-off’i jõuda.

“Mänguliselt on meie probleem selles, et mehed ei usalda iseend. Taolise noore meeskonna puhul sõltub tulemus väga palju just mentaalsest poolest. Peame esmalt kahe kõrva vahel asjad paika panema ja siis on võimalik ka mängima hakata,” arvab Ozolins.

Läti võrkpalli hetkeseisu kohta sidemängija palju head öelda ei oska. Alaliit on jäänud tema hinnangul paigale püsima ega tee piisavalt tööd, et saalivõrkpall isegi oma praegust populaarsust säilitaks.

“Rannavõrkpallis tulevad tulemused ja selle ala seis on hoopis parem. Läti saalivõrkpalli ei anna rannavõrkpalliga võrreldagi,” ütleb ta.

Ent Läti võrkpallikoondises näeb Ozolins üle mitme aasta häid muutusi.

“See, et Avo Keel Läti koondise peatreeneriks oli nõus tulema, tähendas meile palju. Nii palju, kui mina olen teiste võrkpalluritega suhelnud, on kõik tema tuleku üle õnnelikud. Meil oli vaja muutust. Raimonds Vilde oli olnud koondise eesotsas liiga pikka aega ja asjad ei toiminud enam. Avo on muutnud koondist oluliselt professionaalsemaks,” kiidab Ozolins.

Jelgava jätkab Eesti-Läti ühisliigat 12. jaanuaril kodus tiitlikaitsja Saaremaa vastu. Läti koondis peab järgmise mängu aga juba kuuendal jaanuaril Tartus Eestiga.

scroll to top