fbpx
Close

Rannavolle Eesti karikavõistluste avaetapi avapäev pakkus mitmeid üllatusi

Argo Arak ja Andres Leismann vs Kaspar Pomerants ja Rauno Tamme

Sel nädalavahetusel toimub Tartu rannakeskuses Eesti rannavolle karikavõistluste esimene etapp. Kahe päeva sisse mahub nii kvalifikatsioon, alagrupiturniir kui ka playoff mängud. Eesti paremate kõrval on Emajõe Ateenas võistlustules ka mitmeid Läti paare ning juba esimesse võistluspäeva mahtus omajagu üllatavat.

Laupäevane võistluspäev avati päikesepaistelise ilma ja kvalifikatsioonimängudega, kuna registreeritud paare oli nii meeste kui ka naiste arvestuses rohkem kui põhitabelisse mahtus (vastavalt 25 ja 24 duot). Meeste hulgas asusid lisaks 12 otse põhivõistlusele pääsenud paarile nelja põhiturniiri-piletit püüdma 12 paari ja naistest võistlesid kolmele vabale kohale 9 paari.

Meestest läbisid kvalifikatsioonisõela paarid Jaan Rebel – Cris Karli Lepp, Mihkel Nuut – Karl Maidle ning kaks Läti paari. Naiste turniiril võitlesid endale koha põhitabelis välja Katariina Vengerfeldt ja Ingrid Kiisk, Karolina Kibbermann ja Ave Kuusk ning Annemar Neiland ja Merike Errit.

Meeste põhiturniiril edenesid C- ja A-alagrupist otse veerandfinaali ootuspäraselt Timo Lõhmus ja Dmitri Korotkov ning Kaur Erik Kais ja Rasmus Meius. B-alagrupist väljusid parimas positsioonis lõunanaabrid Arturs Rinkevics ja Artis Bedritis. Mart Tiisaare puudumisel treener Indrek Verroga koos mänginud Kusti Nõlvak pidi leppima alagrupis viimase ehk neljanda kohaga. D-alagrupp pakkus aga jälgijatele mõningase üllatusmomendi – selle võitsid nimelt Rebel ja Lepp, kes alustasid päeva esimesest kvalifikatsiooniringist. Neil õnnestus edestada selliseid kogenud paare nagu Argo Arak – Andres Leismann ja Siim Ennemuist – Kaarel Pomerants. Tugevalt esinenud mehed ei osanud ka ise seda ette näha. „Meie eesmärk oli pigem põhiturniirile pääseda. See, et alagrupi võitsime, oli päris suur üllatus meie jaoks,“ tunnistas Rebel.

Kaheksandikfinaalides sündis teine suurem üllatus, kui Karl Jaani ja Karl Rinaldo, kes olid alagrupis saanud jagu Rein Tiisaarest ja Kaarel Kaisist, ent kaotanud seejärel Korotkovile ja Lõhmusele, suutsid geimidega 2:0 alistada eelmisel hooajal väga tugevalt esinendud paari Urmas Piik – Sander Steinberg. Ülejäänud vastasseisudes alistasid Kaspar Pomerants – Rauno Tamme duo Arak – Leismann ning Steven Kabanen – Siim Tammearu pidid alla vanduma Läti paarile Kristaps Punculis – Arnis Reilinš. Kolmanda Läti paarina edenes kaheksa hulka Olivers Bulgacs – Davis Teteris, kes pidid selleks üle mängima Nuut – Maidle.

Pärast avapäeva ennustasid kogenud mehed Argo Arak ja Karl Jaani, et finaalis võiks näha Eesti-Läti maavõistlust. Samas kindlat favoriiti võidule välja ei pakutud – „Tahaks, et Lõhmus – Korotkov selle võidu ikka koju jätaks,“ soovis Jaani. „Nojah, eks pigem selline fiftyfifty. Ei saa muidugi ka unustada Karle!“ lisas Arak naljaga. Seda, mida arvasid kogenud mehed üldiselt turniiri tasemest ja enda esitustest, vaata loo lõppu lisatud videost.

Meeste veerandfinaalpaarid on järgnevad:

Naiste võistlusel suuri üllatusi ei sündinud. Valitsevad Eesti meistrid Heleene Hollas – Liisa Soomets võitsid A-alagrupi. B-alagrupis troonisid pikalt koos mänginud Marie Pohlak – Mari Loorman ning D-alagrupi võiduga kindlustasid veerandfinaalkoha mullused Eesti meistrivõistluste pronksmedalistid Merilyn Jõearu – Maret Kuuse. C-alagrupis kuulus kindel esikoht Läti paarile Luize Skrastina – Marta Ozolina. Alagrupifaasis tegid oma elu keerulisemaks Renate Pikk ja Juudit Kure-Pohhomov, kes kaotasid avamängu geimidega 1:2 väga tublile noorteklassi-paarile Laura-Liisa Maiste – Liisa-Lotta Jürgenson. Kaotus tähendas Pika ja Kure-Pohhomovi jaoks, et edasipääsuks tuli võita duot Peetmaa-Lellsaar, millega ka hakkama saadi.

Kaheksandikfinaalis alistasid oma mängu paremini käima saanud Pikk – Kure-Pohhomov gemidega 2:0 Tartu paari Katariina Vengerfeldt – Ingrid Kiisk. Pärast mängu tunnistas Kure-Pohhomov, et päeva alguses mõjutasid neid enda peale pandud pinged: „Mõtlesime, et nüüd oleme trenni teinud, siis on vaja teistele ka näidata seda. Eks vaimne pool hakkas mõjutama, seda eriti esimese mängu esimeses geimis.“

Maiste – Jürgenson alistasid 2:0 duo Leiten – Vink. Ülejäänud kahes duellis läks vaja ka otsustavat kolmandat geimi, kui kvalifikatsioonist alustanud Karolina Kibbermann – Ave Kuusk pidid alla vanduma kogenud duole Liina Kais – Kadi Kalm. Kolmandas geimis suutsid oma paremuse maksma panna ka Maria Säästla – Annaliisa Mals, kelle vastasteks olid Alena Tšhuhnenkova – Karolina Tšhuhnenkova.

Naiste veerandfinaalpaarid on järgnevad:

Kõik mängude tulemused on leitavad siin.

Pühapäeval tehakse Tartus esimeste mängudega algust kell 10:00. Otsustavad mängud on alates meeste poolfinaalidest nähtavad ka Postimehe vahendusel.

Intervjuu Karl Jaani ja Argo Arakuga (ülejäänud intervjuud ja kajastuse leiab Võrkpall24 ja volley.ee sotsiaalmeediakanalitest):

scroll to top