fbpx
Close

Rannavolle MK-etapil on kasutusel geniaalne turniirisüsteem

Doha MK-etapp. | Foto: FIVB

Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar pääsesid sel nädalal Dohas toimuval MK-etapil põhiturniirile, kus nad paigutati neljaliikmelisse C-alagruppi.

Ent eestlased ei kohtunud alagrupis kõigi kolme vastasega, vaid pidasid üksnes kaks matši (vaata allolevat turniiritabelit). Miks nii?

Rannavõrkpalli MK-etappidel on juba paar aastat kasutusel taoline süsteem, kus alagrupp kujutab endast omamoodi miniturniiri. See tähendab, et:

*Esimene mäng on kõigi võistkondade jaoks justkui poolfinaal, kus kohtuvad esimese ja neljanda ning teise ja kolmanda asetusega paarid. Avakohtumise võit viib duo n-ö finaali ja tagab koha play-off’i esimeses ringis ehk 24 parema seas.

*Teises matšis ehk finaalis on võimalik teenida boonus ehk pääseda otse play-off’i teise ringi (16 parema hulka). Avamängu kaotajad kohtuvad aga n-ö kolmanda koha mängus, selgitamaks viimase edasipääseja. Alagrupiturniirile jääb pidama vaid duo, kes kaotab mõlemad kohtumised.

Taoline süsteem mõeldi välja selleks, et vältida mõttetuid kohtumisi. Varem oli nimelt tihti kolmas alagrupimäng mõlema vastase jaoks tähtsusetu, sest edasipääsejad olid kahe esimese kohtumisega juba välja selgitatud. Nüüd on aga igal mängul kaal.

scroll to top