fbpx
Close

Rannavõrkpalluritest vennad tõestavad, et kümme korda nädalas treenimine võib ka 40ndates veel edu tuua

Keskel pühapäevase turniiri võitjad Tarmo ja Kaido Luik. | Foto: Melani Mai Kruuda/Ülemiste vollefestival

Kaido ja Tarmo Luik kuuluvad Eesti suuremate rannavolle-entusiastide hulka, kes veedavad suure osa vabast ajast ala ise harrastades või teistele kaasa elades.

Möödunud pühapäeval Ülemiste vollefestivali raames toimunud meeste B-taseme Vitamin Well Defence turniiril jõudsid 41-aastane Kaido ja 37-aastane Tarmo finaali, kus alistasid üllatuslikult kogenud Marko Niimeisteri ja Andres Leismanni suisa 21:12. Tasub meenutada, et Eesti rannavolles kõige osavamate kaitsemängijate hulka kuuluv Leismann jõudis lõppenud suvel Eesti karikavõistlustel teise päeva ehk kaheksa parema sekkagi.

“Ega me väga palju võitnud pole taolisi turniire. Pigem oleme olnud kolmandad või neljandad,” möönis Kaido Luik pärast finaali antud intervjuus. “Alagrupist pääsesime tegelikult napilt edasi, aga saime seejärel sünergia kätte ja järgmistes mängudes kohe oma mängumootori käima.”

“Täna õnnestus kaitses rohkem kui muidu, saime vastaste lööke kätte. Kaitse peakski olema meie tugevus,” lisas 37-aastane Tarmo Luik, kes peab sarnaselt vennale vajakajäämisi pikkuse osas kompenseerima üldmänguga.

Vendade pühendumus on muljetavaldav. Näiteks Kaido teeb nädalas reeglina suisa kümme trenni. „Teen üldfüüsilist kuus ja rannavollet keskmiselt neli korda nädalas. Sellises vanuses tulebki rohkem trenni teha, et oma taset hoida,“ lausus Kaido.

Võrkpall24 soovib omalt poolt vendadele Luikedele tuult tiibadesse, et indu nii ennast kui ka teisi utsitada jaguks veel paljudeks volle-aastateks.

Intervjuu Tarmo ja Kaido Luigega:

scroll to top