fbpx
Close

Renee Teppan ja Robert Täht peavad koos põnevat tulevikuplaani: “Usun, et see oleks väga pull!”

Renee Teppan ja Robert Täht sooviksid tulevikus koos mõnd välisklubi esindada. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti koondise põhimeeste Renee Teppani (25) ja Robert Tähe (25) sõprus on tänaseks kestnud juba umbes kümme aastat. Nagu selgub, loodetakse tulevikus koos mängida lisaks rahvusmeeskonnale ka mõnes tugevas välisklubis.

Teppani ja Tähe esmatutvus polnud sugugi sõbralik, sest esimene kontakt tekkis noorteklassides, kui kohtusid nende kodulinnad Pärnu ja Võru. Sõpruseni jõuti noortekoondise päevil ja Audentese spordigümnaasiumis, kus noored jagasid tuba. Nagu selgub, pidi mõlema esimeseks ühiseks meistriliigaklubiks saama Pärnu, ent lõpuks sõlmiti 2012. aastal koos leping hoopis Tartu Bigbankiga.

“Ma olin tol suvel suusõnaliselt end juba ära lubanud Pärnule,” tunnistas Teppan selle nädala taskuhäälingu saates “Kuldne geim”. “Eelmise hooaja lõpp oli Pärnus olnud positiivne üllatus nii mulle kui ka ilmselt klubile. (Muigab.) Aga kuna tol hetkel me otsustasime Robiga koos, kuhu me läheme, siis… Tegelikult oli ka Robil Pärnust pakkumine. Aga lõpuks otsustasime, et läheme Tartusse. Tartu mõjus linnana noorele inimesele natuke atraktiivsemana. Ega see Tartu esimene aasta väga rahulik polnud. Tegime omad tükid ära. Aga tuleb tunnistada, et ma ei kahetse seda. Korvasime teisel aastal esimese aasta vead ja jõudsime kolmes sarjas finaali.”

Tänaseks on mõlemad mehed jõudnud erinevat rada pidi Euroopa tippu: Teppan mängis lõppenud hooajal Poola meisterklubis Belchatowi Skras ja Täht lööb parasjagu kaasa põnevas Türgi liiga finaalis Izmiri Arkase ridades.

“Eks me seda nalja teeme igal aastal, et võiksime tulevikus koos mängida. Kaua siis võib!” naeris Teppan. “Otsime sihtpunkti. Usun, et see oleks väga pull! Pealegi võiks meie omavahelise sünergia toel nii mõnigi huvitav asi juhtuda. Üks asi, mis natuke meie plaani takistab, on agendid. Meil pole sama agent. Mingite aastate pärast võiks lihtsalt panna agendid fakti ette, et kas müüte mõlemad maha või mitte kumbagi. See oleks võib-olla kõige lihtsam variant. Aga alustuseks võiks kasvõi üksteise vastu mõnes liigas mängida.”

Kuula kogu eelmist “Kuldse geimi” osa:

scroll to top