fbpx
Close

Renee Teppan: oleks aeg aru saada, et me ei ole enam kellestki väga kaugel

Renee Teppan eilses mängus Poola bloki vastu ründamas. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskond pidas eile EM-il oma avamängu valitseva maailmameistri Poolaga ja pidi vastu võtma 1:3 kaotuse.

“Saime täna (eile – toim.) oma mängu päris hästi käima. Kõik mehed said mängida ja läksid pea ees tulle, olgugi, et päeva lõpuks on meil kaotus kirjas. Oli ette teada, et me nii käitume ja oli muidugi raske 1:1 seisult pingile jääda, aga ma arvan, et see oli lüke parema tuleviku nimel. Võib-olla me oleme viimases mängus tänulikud selle liigutuse eest, sest kurat teab, kellel kui palju energiat enne viimast kohtumist kulunud on. Nüüd tuleb edasi kaine mõistusega minna ja üritame järgmised neli mängu võita, maksku, mis maksab ja ükskõik, kes platsil parasjagu on,” rääkis diagonaalründaja Renee Teppan Eesti ajakirjanikega vesteldes.

“See oli soliidne sissejuhatus. Oli näha, et ka poolakatel läks vahel raskeks ja kui sul on pingilt võtta selline mees nagu Michal Kubiak… See ei ole esimene kord, kui ta minu meeskonna vastu mängides asja tuksi keerab. Ta on väga hea ja tema suurepärane üldmäng annab kindlust teistele. Leon täna mänguaega küll ei teeninud, kuid mul on väga hea meel, et Artur Szalpuk (Teppani meeskonnakaaslane eelmisel hooajal Beltchatowis – toim.) on vigastused ületanud ja tal on taas naeratus näol, olgugi, et ta oli täna (eile – toim.) minu vastane.”

Kui Poola koondise peatreener Vital Heynen on tuntud julgete vahetuste poolest, siis Teppani sõnul meie loots Gheorghe Cretu teda jäljendada ei üritanud.

“Ma ei usu, et ta Heynenit jäljendas, kuigi tuleb tõdeda, et sellisel seisul selliseid vahetusi ta varem pole teinud. Aga see lüke oli kõigile teada ja ilmselt pärast esimest geimi olekski selleks liiga vara olnud,” arutles 197-sentimeetrine mängumees.

Teise geimi suutis Eesti võita, kuid enamaks paraku jaksu polnud.

“Nad kõik mängivad vähemalt Poola liigas, mis on üks maailma tugevamaid liigasid. Me lõime küll head servi, kuid nad saavad selliseid pallinguid liigades iga mäng. Nad mängivad ülikiiret võrkpalli. Mis mind üllatas, oli see, et diagonaalründaja (Dawid) Konarskiga mängiti nii kiiret mängu. Ma polnud seda varem näinud. Kõige rohkem oli mul kahju lahtistest pallidest – nemad tegutsesid ülitäpselt, meie kohati mitte. Sealt see kõige suurem vahe ehk tekkiski. Teises geimis, mille me võitsime, mängisime minu arvates oma taseme välja.”

“Oleks aeg aru saada, et me ei ole kellestki enam väga kaugel. Meil on selline tase, et me võimegi võita maailma tippkoondiste vastu geime ja miks mitte ka mänge, kui vastane on natukene jala sirgeks lasknud. Me peame sellest lihtsalt aru saama. Ma arvan, et esimene geim jäigi selle taha. Ma ei imestaks, kui seis oleks meie kasuks 2:0 olnud,” lausus Selja külast pärit mängumees.

Teppani sõnul on kõik võrdsed ja sellist terminit nagu “varumees” meie koondises ei eksisteeri.

“Tead, see on selline turniir, kus meil ei olegi varumehi. Nagu tänane (eilne – toim.) päev tõestas, siis meil on ports häid mängijaid. Teised tulid väga vägevalt mängu sisse ja mingit aukartust polnud. See oligi peamine ja kõik said sellega hakkama. Müts maha kõigi ees! Kuigi me kaotasime, saame siiski mängult lahkuda positiivses meeleolus. Ma ei taha sellega seda öelda, et kaotada oli hea, aga tulevikule mõeldes oli korralik start,” ütles ta.

Meie suurepäraste fännide kohta jagub 25-aastasel mängumehel ainult kiidusõnu.

“See atmosfäär siin oli super. Mind muidugi üllatas see, et kohe turniiri alguses nii palju Poola fänne oli kohale tulnud. Meie fännid… Jumala eest! Neid ei jõua ära kiita. Neid on alati palju ja nad teevad väga kõva lärmi. Ülikõva!”

 

 

 

scroll to top