fbpx
Close

Renee Teppan siirdub Poitiers’st Meistrite liiga klubisse

Renee Teppan. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna diagonaalründaja Renee Teppan lahkub Prantsusmaa kõrgliigaklubist Poitiers’st ja siirdub Belgia valitseva meistri, Meistrite liigas veerandfinaali koha eest heitleva Maaseiki Greenyardi ridadesse.

26-aastane Teppan on vaevelnud tänaseks juba enam kui 12 kuud õlavigastusega, mistõttu ei saanud ta ka tänavuseks hooajaks Poitiers’s korralikult valmistuda. Otse EM-finaalturniirilt Prantsusmaale siirdunud Teppan jäi Chizoba Neves Atu järel teiseks diagonaalründajaks ja sai mänguaega oodatust oluliselt vähem. Tõsi, viimasel kuul hakkas Teppani mänguaeg kasvama. Poitiers’ heitleb koduses liigas jätkuvalt play-off’i koha nimel, kuid meistritiitli pretendentideks neid ei peeta.

Teppan, kes oli Poitiers’s ilmselt üks kõrgema palgaga mängijaid, jõudis oma senise koduklubiga lahkumise osas kokkuleppele ja võib Maaseikiga liituda tänu sellele, et nende põhimees Lou Kindt sai vigastada. Maaseik kasutas niisiis ära meditsiinilise jokkeri variandi.

Maaseiki on esindanud läbi aastate mitmed eestlased. Kui mullu mängisid Joel Banksi käe all suisa kolm maarjamaalast – Andri Aganits, Timo Tammemaa ja Keith Pupart -, siis tänavu jätkas neist Belgia meisterklubis pallimist Aganits. Nii Teppan kui ka Aganits on sama aastakäigu mehed ja tunnevad üksteist juba Audentese spordigümnaasiumi päevilt, lisaks mängiti koos mõlema esimeses välisklubis, Itaalias Altoteveres (2014/15).

Maaseik lõpetas Belgia liigas põhiturniiri kolmandana, Meistrite liigas ollakse viimase vooru eel veel edasipääsu konkurentsis, ent selle saavutamiseks peavad kõik nüansid nädala pärast kokku langema. Teppani debüütmänguks peaks kujunema just järgmisel kolmapäeval peetav Meistrite liiga duell Poola klubi Jastrzebskiga.

 

scroll to top