fbpx
Close

Renee Teppan suursaavutusest: telefon oli pärast mängu päris punane

Renee Teppan (vasakul) koos meeskonnakaaslastega suurt võitu tähistamas. | Foto: Belchatowi Skra

Renee Teppanist sai kolmapäeva õhtul Oliver Venno kõrval teine eestlane, kes on jõudnud võrkpalli Meistrite liigas poolfinaali.

Teppani koduklubi Belchatowi Skra alistas veerandfinaalis kahe mängu kokkuvõttes Venemaa tippmeeskonna Peterburi Zeniidi ja kohtub poolfinaalis itaallaste Civitanova Lubega.

“Tänu sellele, et edasipääs nii raskelt tuli, oli emotsioon vägev. Ikkagi poolfinaal! See on tulemusena päris kõva ja ühtlasi õiglane saavutus, sest olime Zeniidist kokkuvõttes paremad,” ütles Teppan Võrkpall24.ee’le neljapäeval Venemaalt tagasi reisima asudes. “Telefon oli pärast mängu lõppu päris punane. See oli meeldiv üllatus. Ise ajad ju ikka oma asja. Aga ühtäkki avastasin isegi end mõttelt, et pagan, nüüd ongi juba Meistrite liiga poolfinaal!”

Belchatow võitis koduväljakul peetud avamängu 3:1, kuid kaotas korduskohtumise 1:3. Otsustavaks sai kuldne geim, kus Poola meister suutis 15:11 tulemusega paremuse maksma panna.

“Peame endale aru andma, et tegemist oli veerandfinaaliga ja vastas oli Venemaa tippklubi, kes mängis koduväljakul. Koduseinad annavad nii mõndagi juurde. Jah, meil oli tunne, et edasipääseja saatuse võinuks varem ära otsustada, aga teinekord juhtub lihtsalt nii. Häälestus polnud kehv. Aga ma tõesti ei kujuta ette, mis juhtunuks siis, kui me oleks kaotanud. See olnuks päris halb olukord,” tunnistas Teppan, kes jäi mullu Trentinos mängides napilt nelja parema seast välja.

Seljavigastuse käes vaevlev Teppan käis mõlemas mängus väljakul vaid üksikutel hetkedel, kuid kinnitab, et taolises kohtumises oli kogu meeskond ühe eest väljas.

“Igal juhul! Olid sa platsil või pingil, kogu töö käis ühise eesmärgi nimel. Ma ise ei suudagi hetkel kahjuks pikemaks ajaks kui paariks punktiks väljakule sekkuda, tervis lihtsalt ei luba. Vorm on iseenesest väga korralik, lihtsalt valu ei lase tegutseda. Tean, et mul on tänavu veel väga palju sellele meeskonnale juurde anda. Konkurent (Mariusz Wlazly) tuli ju ka alles hiljuti pikast vigastuspausist välja ega mängi veel väga hästi.”

Reeglina pole keskblokeerijad meeskondade resultatiivseimad mängijad, ent Belchatowi parimaks kerkis korduskohtumises 18 punktiga (+9) just temporündaja Jakub Kochanowski.

“Meie taktika oli puhtalt see, et võimalikult palju tuleb palle temposse tõsta. Jakub sai seal üks-ühe vastu lahendada, kuna vastaste nurgamehed ei andnud keskelt abi. Jakub on muidugi eriline kuju ka. Ta tegi veerandfinaalis kaks väga head mängu,” kiitis Teppan 21-aastast meeskonnakaaslast.

Poolfinaalivastast Civitanova Lubet pole Teppani sõnul Belchatowil põhjust karta.

“Meil on kvaliteeti meeskonnas nii palju, et võime õnnestumise korral võita ükskõik keda. Lube on küll väga hea meeskond, aga nad on tänavu teinud ebastabiilse hooaja. Lube palkas suvel palju staare, kuid nende kokku mängitamine võtab aega. Kui suudame Lubet ise suruda, siis võivad nad närviliseks muutuda. Meil pole ka midagi kaotada enam,” lisas Teppan.

Muide, sel hooajal on Lube ja Belchatow tegelikult juba korra kohtunud. Novembris Poolas toimunud klubide MM-il võitis Lube alagrupiturniiril peetud kohtumise 3:1.

Poolfinaali avamäng peetakse aprilli esimesel ja teine teisel nädalal. Meistrite liiga finaalis pole mänginud ükski eestlane.

Loe ka: Meistrite liiga poolfinaalis näeb unelmate duelli, Leon peegelpildis

Renee Teppan käis kordusmängus servimas. | Foto: Belchatowi Skra

 

scroll to top