fbpx
Close

REPLIIK | Üks jaburus jälitab teist ehk Meistrite liiga koduleht pole suveunest veel ärganud

Meistrite liiga kodulehel saab Tartu Bigbankist õhtu suurimaks punktikütiks ennustada vaid varumees Siim Päidi. | Foto: ekraanitõmmis

Täna tehakse maailma tugevaimas võrkpallisarjas ehk Meistrite liigas algust uue hooajaga, kui esimeses eelringis kohtuvad Tartus meie Bigbank ja šveitslaste Amriswili Lindaren. Liiga koduleht veel suveunest ärganud aga pole.

Bigbanki ja Lindareni duelli tutvustavast match centerist ehk mängu keskusest midagi asjalikku mängupäeva hommikul veel ei leia. Kirjas on vaid mängu algusaeg ja koht ning kohtunikud (venelane Aleksander Rjabtsov ja soomlane Kenneth Aro), ülejäänud lahtrid on aga täitmata.

Tõsi, mängu keskuses saab ka ennustada, kumb võistkond tänase kohtumise võidab (Bigbanki võitu usub tänahommikuse seisuga 27 protsenti vastanutest). Lisaks võib ennustada suurimat punktikütti, kuid valikus on vaid kolm mängijat: Amriswilist teine sidemängija Luca Weber ja nurgaründaja Quentin Zeller ning Tartu meeskonnast neljas temporündaja Siim Päid. Päidil on terav planeeriv palling ja tegu on ka muidu toreda mehega, aga täna ta ilmselt väljakule ei pääse. Et valik on ahtake ja kahtlane nagu Venemaa riigiduuma valimistel, läheb siinkirjutaja hääl siiski Päidile. “Põnevas” rebimises on Zeller kogunud hetkel 60 ja Päid 40 protsenti häältest, Weberisse ei usu keegi.

Aga millised võrkpallurid täna platsile jooksevad? Seda pole kuskil kirjas, olgugi et mõlemad klubid on edastanud Euroopa alaliidule info oma tänaõhtusest 14-liikmelisest koosseisust. Näiteks tartlaste ridades ei tee veel debüüti TalTechist saabunud nurgaründaja Tamur Viidalepp ega Pärnust toodud libero Allar Keskülla. Seda infot peab võrkpallisõber aga seega ise teadma.

Kui Päidi soolovalimine veel piisavalt imelik polnud, siis Meistrite liiga kodulehe unise oleku kõnekaim kinnitus on see, et portaali viimane uudis kui selline pärineb 25. juunist, mil toimus loos… Tuletame meelde – tegu on maailma tugevaima liiga kodulehega! Pärast 25. juunit on EM-finaalturniiri pohmellis CEV-i kodulehe tegijad avalikustanud Meistrite liiga teemal vaid ühe loo, mis räägib sellest, kellele kuuluvad Itaalias tänavu teleõigused.

Jah, Tartu ja Amriswil peavad küll alles esimese eelringi duelli ja mängu tulemus ilmselt miljonitele huvi ei paku, aga kuskilt peaks siiski jooksma ka antikajastuse piir. Praeguse Meistrite liiga kodulehe tegevuse(tuse) juures pole mingi ime, et maailma paremaid võrkpallureid teatakse kordades vähem kui jalgpallureid ja korvpallureid ning vahe üha kasvab.

Loe ka: Seitse huvitavat detaili enne Tartus kõlavat Meistrite liiga avaakordi

scroll to top