fbpx
Close

Repliik | Võrkpall kaotab lumes kõik oma võlud ega saa seetõttu kunagi edukaks taliolümpiaalaks

Lumevõrkpall Otepääl. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Rahvusvaheline võrkpalliliit populariseerib maamuna külmemates paikades üha tõsisemalt lumevollet ning loodab sellest teha suisa taliolümpiamängude ala. Paraku on esimesed katsetused kinnitanud siinkirjutaja varasemat kartust: ala jätab võrkpallisõbrad külmaks nii sõna otseses mõttes kui ka kaudselt.

Detsembris toimus Moskvas ajaloo esimene lumevolle Euroopa karikasarja etapp, kus toodi korraldajate toetuse abiga kohale isegi triod Ameerika Ühendriikidest ja Brasiiliast. Venelased tegid kõik endast oleneva, et ala tutvustamine võimalikult atraktiivseks muuta, ometi jäid tribüünid isegi finaalmängude ajal tühjaks.

Lisaks publikule pole lumevolle tekitanud vau-efekti ka võrkpallurites. “Kui palli sulle pihta ei löödud, siis eriti keegi seda kätte ei saanud ka. Selles suhtes on suhteliselt igav seda mängu vaadata. Ütlen ausalt, et isegi finaale oli igav vaadata. Mängijad liikusid aeglaselt. Näha oli, et neil oli külm,” sõnasid Eesti võistkonda esindanud Inga Parve ja Mari-Liis Graumann pärast turniiri intervjuus Eesti võrkpalliliidule.

Ka möödunud nädalavahetusel Otepääl murdmaasuusatamise MK-etapi raames peetud esimestel Eesti lumevolle meistrivõistlustel oli huvi pehmelt öeldes väike. Kohale ilmusid vaid neli naiskonda ja kolm meeskonda. Võrdluseks: kui 1980ndatel aastatel Eestis rannavollet tutvustati, kujunes see saalivõrkpallurite seas koheselt tõeliseks hitiks, sest võrkpall sobib kokku nii päikese kui liivaga.

Taliolümpiamängude kavas on hetkel järgnevad alad: mäesuusatamine, laskesuusatamine, murdmaasuusatamine, kelgutamine, bobisõit, skeleton, curling, iluuisutamine, kiiruisutamine, lühirajauisutamine, vigursuusatamine, jäähoki, kahevõistlus, suusahüpped, lumelauasõit. Mis seob neid alasid? Lumi või jää.

Ilmataadi vastu ei saa. Võrkpallil pole lume ega jääga mingit seost. Ka Anna Levandi ei vii ju noori iluuisutajaid suvel järvele uisutama, vaid ikka ujuma. Suuremad pallimängualad lihtsalt ei sobi pakase käes tipptasemel harrastamiseks, vastasel juhul oleksime lumejalgpallist kindlasti juba ammu kuulnud.

Võrkpall, mille võlu peitub osavuses ning meeletutes kõrgustes, kiirustes ja võimsustes, kaotab lumel kõik oma trumbid. Seetõttu tuleks rahvusvahelisel alaliidul suunata oma ressursid täielikult saali- ja rannavõrkpalli populariseerimisele. Lumevolle jäägu üksikute entusiastide hoolde.

 

scroll to top