fbpx
Close

Resovia peatreener oponeeris ajakirjanikule: ma ei ütleks, et Täht pole oma võimalust saanud

Robert Täht ja Resovia. | Foto: PlusLiga

Robert Tähe ja Timo Tammemaa koduklubi Rzeszowi Asseco Resovia teenis nädalavahetusel Poola kõrgliigas neljanda järjestikuse võidu, alistades teist nädalat järjest Nysa Stali, seekord tulemusega 3:1 (19, -21, 17, 18).

Tammemaa sai kirja täismängu ja kogus 4 punkti (+3). Saarlane realiseeris kodus peetud kohtumises 5 tõstest 4 (80%). Täht pääses platsile vaid korra teises geimis servima ega suutnud punktiarvet avada.

Pärast mängu andis Resovia peatreener, tituleeritud itaallane Alberto Giuliani Poola kõrgliiga kodulehele intervjuu, kus uuriti muuhulgas varumeeste kohta. “Ilmselt on mõne mängija jaoks, nagu näiteks nurgaründajad Robert Täht ja Rafal Buszek (33-aastane maailmameistrist poolakas – toim.), keeruline leppida varumehe rolliga?” küsis ajakirjanik 55-aastaselt Giulianilt.

“Ma ei ütleks, et nimetatud kaks mängijat pole oma võimalust saanud,” kõlas Giuliani vastus. “Jah, nad ei kuulu regulaarselt algrivistusse, aga olen neid eelnevates mängudes kasutanud küll. Buszek sekkus näiteks kohtumises Radomiga hästi mängu. Pealegi on meil tugev konkurents koha eest algkoosseisus ka teistel positsioonidel. Näiteks temporündajate osakonnas on meil neli tugevat mängijat (muuhulgas Timo Tammemaa – toim.), kuid vaid kaks saavad neist korraga algkoosseisu kuuluda. Üritan kõigile meie mängijatele leida mänguaega, et nad saaksid võimalusi end näidata. Usun, et selline talitamine on kogu meeskonnale hea.”

Alberto Giuliani. | Foto: PlusLiga

Jätkuküsimusele, kas igaks mänguks õige koosseisu valimine on suur väljakutse, vastas Giuliani eitavalt. “Ma ei kasutaks sellist fraasi nagu “liiga suur väljakutse”. Võtan alati arvesse mängijate füüsilise ja vaimse olukorra ning taktikalised nüansid. Pean viimase all silmas seda, et millisele mängijale sobib vastasvõistkonna mängustiil enim. Nende kriteeriumite põhjal langetan ma algkoosseisu osas valiku.”

Tõepoolest, Giuliani poolt öeldule pole põhjust vastu vaielda, sest nii Täht kui ka Tammemaa on tegelikult suure konkurentsiga tippklubis küllalt mänguaega teeninud. Tammemaa on alustanud viiest liigamängust kolme ja Täht kahte. Samuti on sekkunud meie mehed mõnes kohtumises pikemaks ajaks platsile vahetusest. Võrreldes Itaalia hiiu Perugiaga, kus Täht möödunud hooajal mängis, on seis selles osas kordades parem.

Resovia peaks koroonast räsitud Poolas järgmise mängu pidama juba homme, kui hilisõhtul võõrustatakse viiest mängust kolm võitu kogunud Gdanski meeskonda.

Kogu intervjuud Alberto Giulianiga saab lugeda PlusLiga kodulehelt siit.

scroll to top