fbpx
Close

Resultatiivne Keel tõi Akaale ühe mänguga topeltvõidu

Markkus Keel. | Foto: CEV

Oliver Lüütsepa ja Markkus Keele koduklubi Akaa Volley sai eile Soomes tähtsa võidu, alistades kohaliku meistriliiga ja karikasarja raames peetud n-ö topeltmängus kodus 3:1 (27, -20, 18, 22) vana konkurendi Kokkola Tiigrid.

Võitjate tulemuslikem oli 250 pealtvaataja ees peetud matšis Soome koondise äss Urpo Sivula 18 punktiga (+6), Joni Mikkonen lisas 16 punkti (+8). Kokkola resultatiivseim oli Jiri Hänninen 20 punktiga (+5).

Markkus Keel orkestreeris Akaa mängu, viibides väljakul algusest lõpuni. 25-aastane sidemängija sai lisaks põhitööle ehk tõstmisele kenasti hakkama ka kõrvalülesannetega, realiseerides mõlemad rünnakud, kogudes kolm blokki ja lüües ühe ässa. Kokku temalt seega 6 punkti (+4).

Akaa mängus polnud kõik siiski perfektne, sest meeskonna temporündaja Markus Kaurto sai kolmandas geimis vigastada ja pidi platsilt lahkuma.

Soome liigat juhib täiseduga jätkav Savo Volley 15 punktiga, Akaa on kogunud kuue mänguga 14 punkti ja asub teisel kohal. Kokkola paikneb 8 punktiga kolmandal positsioonil. Tõsi, enmamikel meeskondadel on Akaast mitu mängu vähem peetud.

Akaast sai ühtlasi esimene klubi, kes taganud koha 30. ja 31. jaanuaril toimuvale Soome karikavõistluste nelja meeskonna finaalturniirile. Eilse mängu tulemus läks kahes sarjas arvesse seetõttu, kuna mitmed meistriliigaklubid loobusid mullu karikavõistlustest niigi tiheda mängugraafiku tõttu. Näiteks Akaal oli mullu põhiturniiril 36 ja tänavu 27 mängu (võrdluseks: Credit24 Meistriliigas on tänavu põhiturniiril 18 mängu). Nii otsustatigi, et karikasarjas mängivad meistriliigaklubid enne poolfinaale omavahelised mängud kõrgliiga kohtumiste raames, kõik ringid ühe mänguna ja nõrgema klubi kodusaalis.

Soome naiste kõrgliigas jäi Ingrid Kiiski koduklubi Pihtipudase LiigaPloki võõrsil 0:3 (25, 19, 17) alla Kangasalale. Nii servi vastuvõtuga (18%) kui ka rünnakuga (29%) hädas olnud Kiisk kogus 11 punkti (-1). Kangasala on nüüdseks võitnud üheksa viimast kodumängu 3:0. Viimati kaotas Kangasala punkti või mängu kodus 2019. aasta oktoobris. Kangasala kerkis 22 punktiga liiga liidriks, LiigaPloki on kümne naiskonna konkurentsis 10 punktiga viiendal kohal.

Soome meeste kõrgliiga tabeliseis.
scroll to top