fbpx
Close

Rikberg finaali uskumatust stsenaariumist: Saaremaa oli mängu alguses meist selgelt parem, aga kahest geimist võrkpallis ei piisa

Rait Rikberg (rohelises). | Foto: SK Duo/Riina Vals

Eesti karikavõitjaks krooniti tänavu meestest Tartu Bigbank, kes alistas Saku suurhallis 1500 pealtvaataja ees peetud finaalis 0:2 kaotusseisust 3:2 (-23, -17, 21, 24, 19) Saaremaa Võrkpalliklubi.

Tartu meeskonna 37-aastane libero Rait Rikberg oli võidu järel ülevas meeleolus. Oli ka põhjust: viimati tuli Tartu karikavõitjaks 2008. aastal, kui Kert Toobal Eestis vigastuse järel n-ö vaheaastat käis tegemas. Nüüd olid Rikberg ja Toobal taas koos sündmuste keskmes.

Kas võit oli Rikbergi karjääri kõige erilisem või on selliseid varemgi ette tulnud? “Muidugi on sarnaseid olnud!” põrutas Rikberg. “Kas sa siis eelmise aasta Credit24 Meistriliiga võitu ei mäleta? Täpselt samamoodi tulime Saaremaa vastu kaotusseisust välja. Aga selles suhtes oli täna erinev mäng, et nüüd olid alguses väljakul kaks täiesti erinevat meeskonda. Saaremaa oli mängu alguses meist selgelt parem võistkond. Nad mängisid väga hästi. Ilmselt me uinutasime neid kahe esimese geimi selge kaotamisega. See on võrkpalli eripära, et kahest geimist ei piisa. Tundub, et meie kolmanda geimi algus lõi nad rivist välja. Okei, nad tulid sellest välja ja neljas geim oli punkt-punktis. Viiendas geimis olime meie juba paremad, aga lõpus lasime nad järgi. Lõpp hea, kõik hea siiski.”

“Kui sa vaatad võistkondi. Saaremaal oleks veel teine väga hea kuuik võtta olnud vahetusest, meil kahjuks (Märt) Tammearu-poiss kõrbes läbi. Arusaadav, see tal esimene suur finaal ka. Õnneks (Stefan) Kaibald tuli hästi sisse. Aga seejärel kõrbes (Albert) Hurt läbi. Rulett käis, aga lõpuks leidsime õiged mehed ja tegime võidu ära.”

Mäng võinuks saada läbi tegelikult juba neljandas geimi lõpus, kui Rait Rikberg mitmel korral servi vastuvõtul hätta jäi ja Saaremaal oli kasutada matšpall. See jäi tiitlikaitsjatel siiski kasutamata.

“Pupi (Keith Pupart – toim.) on tuntud mees, kes võib pika serviseeria teha. See, et ma ta serve kätte ei saanud, polnud nii suur üllatus. Üllatavam oli see, et me andsime lihtsa palli üle ja Pupi andis selle sama lihtsalt tagasi ja Kevin (Soo) sai palli maha lükata,” ütles Rikberg muiates.

scroll to top