fbpx
Close

Ring saab täis: Siim Põlluäär teeb Tartu Bigbankist sini-must-valge klubi!

Siim Põlluäär tüüris 2017. aasta kevadel Rakvere Balti liiga võitjaks ja teenis sellele järgnenud kahel hooajal Saaremaaga neli tiitlit, kuni siirdus mullu Itaaliasse. Nüüd on ta aga kodus tagasi. | Foto: klubi Facebooki leht

Eesti rahvusmeeskonna kandidaat, diagonaalründaja Siim Põlluäär on löönud käed Eesti karikavõitja Tartu Bigbankiga.

31-aastasel Põlluäärel saab sellega ring täis, sest nüüd on ta kuulunud kõigi Eesti viimase aja meistriliigaklubide rivistusse. Saarlane alustas karjääri keskkoolipoisina Tallinna Selveris, kus ta, tõsi, mänguaega ei teeninud, ning on hiljem esindanud nii TTÜ-d, Pärnut, Järvamaad, Rakveret kui ka Saaremaad. Esimene välishooaeg jäi Põlluäärel seljataha möödunud hooajal, kui ta mängis Itaalia kolmandas liigas Tuscanias.

Tartut asuvad 197-sentimeetrise Põlluääre kõrval vedama Kert Toobal, Rait Rikberg, Märt Tammearu, Stefan Kaibald, Albert Hurt, Kevin Soo ja Alex Saaremaa. Teise diagonaalründajana tegutseb meeskonnas värske täienduse kõrval Hergo Hansman. Peatreeneriks kerkis senine abitreener Alar Rikberg.

Põlluääre üleminekuga sai ühtlasi kindlaks see, et tartlased alustavad hooaega meeskonnaga, kus mängivad vaid Eesti mehed. Siinsel võrkpallimaastikul on taoline käik kahtlemata haruldane, sest näiteks viimasel kümnendil on Eestis tiitleid suutnud võita vaid klubid, kelle koosseisu on kuulunud ka üks või mitu leegionäri. Samas on tartlaste temporündajate osakond küllalt hõre ning pole välistatud, et kui vajadus peaks tekkima, siis tuleb neilgi lõpuks välismaalt lisa otsida, kuigi esialgu klubi sellist plaani ei pea.

Siim Põlluääre karjäär:

2007-08 Tallinna Selver
2008-12 Tallinna Tehnikaülikool
2012-14 Pärnu VK
2014-15 Järvamaa VK
2015-17 Rakvere VK
2017-19 Saaremaa VK
2019-20 Tuscania
2020-.. Tartu Bigbank

scroll to top