Riskantne vahetus tõi edu ja Eesti alistas maratonmängus Slovakkia!

Saku suurhallis toimuvatel Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril pidas oma teise kohtumise Eesti rahvuskoondis, kes pidas Slovakkiaga viiegeimilise kohtumise ja võitis 3:2 (25:27, 22:25, 25:18, 25:14, 15:13).

Suurvõistlus algas meie jaoks šokeerivalt, kui kolmapäeval alistusime 1:3 Lätile, lisaks vigastas Karli Allik enda põlve nii tugevalt, et tema jaoks on EM lõppenud. Samuti vigastuse tõttu on küsitav, kas ja kui palju saavad koondist aidata Robert Täht ja Märt Tammearu, kes täna veel platsile ei tulnud. Kuna nurgaründajate seis on üpriski hapu, kutsus meeskonna peatreener Cedric Enard meditsiinilise jokkerina koondisse uuel hooajal Saksamaal mängiva Stefan Kaibaldi.

Eesti alustas järgnevas koosseisus: sidemängija Robert Viiber, nurgaründajad Kristo Kollo ja Albert Hurt, diagonaalründaja Oliver Venno, temporündajad Ardo Kreek ja Andri Aganits ning libero Silver Maar.

Avageimis ei saanud vaatuse alguses Eesti oma mängumootorit kuidagi tööle ja leiti end 3:8 kaotusseisust. Geimi edenedes said meie mehed esialgsest krambist üle ja Aganitsa blokk viis Eesti 16:15 juhtima. Edasi kulges kohtumine punkt-punktis ja haaravaks kujunenud geimi võitis paraku Slovakkia 27:25.

Erinevalt esimesest geimist, Eesti kohe külalisi eest ei lasknud vaid haaras ise Kreegi kolme järjestikuse bloki toel 9:7 edu. Vaatuse keskosas lisas Slovakkia aga gaasi ja läks juhtima 21:16. Enam tagasi ei vaadatud ja geim külalistele 25:22.

Kolmandas geimis nägi publik huvitavat vangerdust. Nimelt olid platsil nii Venno kui ka Renee Teppan, neist esimene mängis nurgaründajana. Üllatavaks sellist käiku pidada ei saa, sest on ka varasemalt sellist kombinatsiooni kasutatud. Eesti alustas hästi, minnes 4:1 juhtima. Slovakid aga võitlesid visalt ja läksid ise paari punktiga juhtima – 11:9. See meie mehi ei heidutanud ja võeti neli punkti järjest. Eesti jätkas sealt, kus pooleli jäi ja geim numbritega meile 25:18.

Neljas vaatus algas tasavägiselt ja kumbki meeskond suurt edu sisse ei saanud. Teppani ilus tegutsemine rünnakul viis Eesti 13:9 eduseisu. Venno tegi pika serviseeria ja Slovakkia oli liimist lahti. Geim kindlalt Eestile 25:14 ja oli aeg otsustavaks viiendaks geimiks.

Viiendas geimis jäid meie mehed kiirelt 2:5 kaotusseisu, kuid jõudis viigini 6:6. Pooli vahetati aga slovakkide kahepunktilises edus. Eesti mängis vahe tasa ja geimi lõpp läks nugadele, millest väljus edukamana Eesti!

Võitjatele tõi alates kolmandast geimist nurgaründajaks kehastunud Venno 22 (+14) punkti, lüües lisaks 6 ässa. Teppan lisas 17 (+9) punkti. Kollo lisas 14, eksimatult tegutsenud Aganits 11 ja kuue blokiga säranud Kreek 10 punkti (efektiivsus vastavalt +5, +11 ja +2). Eesti vastuvõtt oli 50%, rünnak 46%, lisa tuli 8 ässa ja 13 bloki näol.

Slovakkia tulemuslikemaks kerkis nurgaründaja Matej Patak, kes tõi 17 (+7) silma, diagonaalründaja Peter Michalovic lisas 16 (+2) punkti. Külalised said serve vastu 45-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 40-protsendiliselt, lisaks teeniti 10 blokki ja löödi kõigest üks äss.

Homme kohtub Eesti kell 16 Saksamaaga, Slovakkial on vaba päev.