fbpx
Close

Robert Tähe unistus Itaalia meistritiitlist ja Meistrite liiga kullast tänavu tõeks ei saa

Robert Täht (vasakul) ja Perugia. | Foto: CEV

Itaalia võrkpalliliit tuli eile välja ametliku teadaandega, kus kinnitati, et seoses koroonaviiruse pandeemiaga lõpetatakse tänavu hooaeg lisaks madalamatele liigadele ka kõrgliiga tasandil.

Eesti võrkpalli seisukohast tähendas uudis automaatselt, et läbi on saanud Itaalia naiste meistriliigas mänginud Chieri diagonaalründaja Kertu Laagi hooaeg. Küll aga jäi õhku küsimus, kas Robert Täht, kelle koduklubi Perugia on jõudnud Meistrite liigas veerandfinaali, peab eurosarja tõttu jätkuvalt olema valmis iga hetk koduklubi juurde naasma. Euroopa võrkpalliliit (CEV) pole nimelt jätkuvalt otsustanud, kas eurohooaja tähtsamad mängud peetakse või mitte.

26-aastane Täht kinnitas täna hommikupoolikul Võrkpall24’le, et ühtlasi tähendab uudis Perugia jaoks hooaja lõpetamist. “Eks klubi ootaski Itaalia liiga otsust. Nüüd tuli klubi poolt ka meile teade, et tänavu me enam ei mängi,” sõnas võrukas.

Niisiis on selge, et Tähest ei saa tänavu esimest eestlasest Itaalia liiga tšempionit ega Meistrite liiga võitjat. Küll aga jääb talle Itaaliast saavutustena kirja superkarika võit ja karikavõistluste teine koht.

Seda, kuidas Itaalia klubide järgmise hooaja eurosarjakohad välja jagatakse, alaliit oma eilses pressiteates ei avalikustanud.

scroll to top