fbpx
Close

Robert Täht: võib-olla olen mõne mehega viimast korda platsil

Robert Täht Hollandi bloki vastu rünnakul. | Foto: Gertrud Alatare

Eesti rahvusmeeskond alistus EM-i neljandas voorus 1:3 (25:22, 19:25, 19:25, 20:25) Hollandile ja minetas edasipääsuvõimaluse. Homme peetakse Eesti aja järgi kell 17 viimane kohtumine, kui minnakse kokku Ukrainaga.

Meie meeskonna parimana 15 (+3) punkti kogunud nurgaründaja Robert Täht ütles Võrkpall24’le antud intervjuus, et kuigi esimene geim oli korralik, siis sama head hoogu järgnevates geimides näidata ei suudetud.

“Esimeses geimis mängisime hästi. Läksime riskeerivalt peale. Teadsime, et vastane on tugev ja heas hoos, mis tähendas seda, et pidime riskima nii rünnakul kui ka servil. Esimeses geimis see toimis, järgnevates paraku mitte. Kohe, kui initsatiivi ära andsime, oli seda väga raske tagasi saada.”

“Neljandas geimis oli tõesti palju vaidlusi. See oli ilmselt tingitud sellest, et olime enda peale pahased. Oli tunne, et oleme lati alt läbi hüpanud. Ja et seda frustratsiooni välja elada, siis hakkadki rohkem vaidlema kui tavaliselt. Oleks me näiteks 15:10 juhtinud, siis neid argumente poleks nii palju tekkinud. Aga tuleb tunnistada, et kohtunik tegi kohati valesid otsuseid,” sõnas 26-aastane Täht.

Võrust pärit mängumehe sõnul kaotati pärast Montenegro-mängu hea energia ja siiani ei ole seda üles leitud.

“Kripeldama jääb see, et me nii kehvasti mängime. Me ei mängi oma taset välja. Hetkel tundub, et see ongi meie tase. Aga miks mitte ennast ületada? EM on see koht, kus teha kogu meeskonnaga parim turniir. Midagi on meie mängust puudu. Võib-olla see, et meil on juba mingisugune kvaliteedimärk küljes ja teatud vastastega (siinkohal mõtleb Täht Montenegrot – toim.) läheme üleolevalt peale, aga saame valusalt vastu näppe. Montenegro mängust alates on meie vibe allapoole läinud ja pole suutnud oma taset ületada.”

Kuid mille taha edasipääs Tähe sõnul võis jääda?

“Vigastuste taha kindlasti meie mäng ei jäänud. Nii mina kui Renee (Teppan) oleme piisavalt heas konditsioonis ning mõlemad suudame hüpata. Okei, täna oli valus, mõnes mängus ei olnud. EM ei ole see koht, kus vinguda pisiasjade üle. Ma arvan, et panime endale peale liiga suured ootused. Nendest tekkisid pinged ja me ei suutnud neid ületada. Seda on väga raske sõnadesse panna. Jube kahju. Võib-olla olen mõne mehega viimast korda platsil.”

“Kes teab, mis saatus peatreenerit ootab. Meeskond seisab 110% tema taga. See, et me nii kehvad sel turniiril olime, ei ole kohe kindlasti ainult tema süü. See, mida  (Gheorghe) Cretu on siin kuue aastaga teinud, on meeletu töö. Ma olen talle selle eest ülitänulik. Tema on minu karjääri muutnud kõige rohkem,” lausus 191 sentimeetri pikkune pallur.

Küsimusele, kuidas minnakse vastu EM-i viimasele kohtumisele, vastas Täht järgnevalt: “Me pole Ukrainaga varem (EM-il) mänginud. Saab kindlasti põnev olema. Nagu ma pärast Tšehhi kohtumist ütlesin, siis tahaks siit midagi näppude vahele saada ja lõpetada turniir võiduga. See on meie eesmärk ja läheme täiega peale. Tuleb, mis tuleb.”

 

 

scroll to top