Robert Täht püstitas Meistrite liigas punktirekordi, kuid kaotas napilt “Balti duelli”

Robert Täht eilses mängus rünnakut lahendamas. | Foto: CEV

Robert Tähe koduklubi Izmiri Arkas teenis Meistrite liigas viienda järjestikuse kaotuse, kui jäi võõrsil 2600 pealtvaataja ees 2:3 (-21, -16, 20, 22, -12) alla Prantsusmaa meistrile Toursile.

Izmir kaotas kaks esimest geimi kindlalt, kuid suutis raskest seisust välja tulla ja viia mängu viienda geimini. Otsustavatel hetkedel oli aga kindlam taas Tours, kes võitis ka meeskondade esimese omavahelise kohtumise.

Eesti koondise 25-aastane nurgaründaja tegi kaotusest hoolimata suurepärase mängu, kogudes Izmiri parimana 22 punkti (+15). Täht realiseeris 32 tõstest 18 (56%), lisaks lõi ta suisa 4 ässa. Vastuvõtul sai Täht tööd 30 korral ning oli samuti ülesannete kõrgusel (40%). Toursi resultatiivseimaks kerkis lätlane, äsja sarnaselt Tähele oma kodumaa parimaks võrkpalluriks valitud Hermans Egleskalns 26 punktiga (+18). Statistika.

22 punkti on ühtlasi Tähe Meistrite liiga punktirekord. Varasem tipptulemus 19 punkti (+11) pärines mängust Itaalia hetke esiklubi Perugiaga, tõsi, toona mängiti ka üks geim vähem kui eile.

E-alagruppi juhib Perugia 12 punktiga, Moskva Dünamo on 9 punktiga teine, Tours 5 punktiga kolmas ja Izmir 1 punktiga neljas.

D-alagruppi kuuluv Timo Tammemaa ja Keith Puparti koduklubi Maaseiki Greenyard läheb täna kell 21.30 vastamisi Berliini Recycling Volleyga. Live-skoori näeb SIIT. Otsepilti näitab Volleyball.TV.

Samuti D-alagrupis mängiv Renee Teppani koduklubi Belchatowi Skra kohtub homme kell 19.00 Gdanski Trefliga. Live-skoori näeb SIIT. Otsepilti näitab Volleyball.TV.

D-alagrupi liider on 9 punktiga Gdansk, Belchatowil on teisena 7 punkti, Maaseikil kolmandana 5 ja Berliinil neljandana 3 punkti.

Vaata Meistrite liiga kõikide alagruppide seise ja tulemusi!

Oliver Venno ja Istanbuli Galatasaray lähevad CEV Cupi veerandfinaali kordusmängus vastamisi Aalsti Lindemansiga. Mäng algab homme kell 21.30, live-skoori näeb SIIT. Otsepilti näitab Volleyball.TV. Avamängus vedas Venno oma meeskonna 3:1 (25:17, 25:20, 20:25, 25:18) võidule, tuues 20 punkti (+10).