fbpx
Close

Täht tegi Türgi-karjäärile nimeväärilise sissejuhatuse!

Robert Täht. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Robert Tähe uus koduklubi Izmiri Arkas pidas eile ja täna hooaja esimesed kontrollkohtumised, vastaseks teine medalipretendent Istanbuli Büyüksehir Belediyesi. Eesti koondise liider säras maailma tippklubide kohtumises oma nime vääriliselt.

Lisaks sellele, et erinevalt kõrgest klassist vastasest oli eilne mäng Izmirile uue koosseisuga alles esimeseks, mindi võõrsil peetud kohtumisele vastu sisuliselt otse lennujaamast. Izmir kaotas mängu 0:3 (20, 20, 24) ja lisageimi 22:25. Täht oli külaliste üks väheseid õnnestujaid, kes kogus kolme geimiga 13 punkti (lisageimi eestlane ei mänginud). Tema efektiivsusnäitaja +9 oli meeskonna parim. 26 tõstest realiseeris Võrust pärit mängumees 11 (42%), seejuures ei teinud ta rünnakul ühtegi lihtviga. Vastuvõtul sai Täht tööd 23 korral, õnnestumise protsent keskpärane 43. Blokist teenis ta kaks punkti, servijoone tagant läks kirja 9 üritust ja 3 eksimust.

Täna peetud kordusmänguks oli jõudude vahekord muutunud täielikult. Hommikuse videokoosoleku põhjal viidi mängus sisse korrektuurid ja võeti 3:0 (18, 22, 23) võit ning oldi vastasest numbritega 25:22 paremad ka lisageimis. Sarnaselt avamängule viibisid kolm esimest geimi väljakul põhimehed, nende hulgas Täht. Nurgaründaja arvele kogunes 16 punkti, efektiivsusnäitaja +10 oli seejuures kogu mängu parim. 22 tõstest realiseeris Täht 14 (64%, 1 lihtviga), vastuvõtul oli ta aktsioonis 16 korral ja sai õnnestumise protsendiks 38. Täht lõi 2 ässa ja tegi 3 serviviga, blokist sedapuhku lisa ei tulnud.

Izmiri rünnakuliidrid olid Tähe kõrval kaks kohalikku supertalenti, 19-aastane Adis Lagumdzija ja 22-aastane Yigit Gülmezoglu, kes kogusid vastavalt 17 (+3) ja 17 (+7) ning 10 (+2) ja 15 (+1) punkti. Istanbulile resultatiivseim oli mõlemas mängus Metin Toy 14 (+7) ja 13 (+5) punktiga.

Euroopa ja ühtlasi maailma tugevamate hulka kuuluvas Türgi kõrgliigas saavutas Izmiri Arkas mullu teise ja Istanbuli Büyüksehir Belediyesi kolmanda koha. Täht sõlmis Izmiri esiklubiga lepingu möödunud talvel, avalikuks tehti info aprillis. Eelnevad kolm hooaega esindas eestlane Poola kõrgliigaklubi Lubini Cuprumit.

scroll to top