fbpx
Close

Robert Täht: Venno on kerkinud Türgis mängijate seas ebajumala staatusse

Oliver Venno ja Robert Täht oma uute koduklubide särkides. | Foto: Erakogu

Türgi võrkpalliliiga uue hooaja punktitabelit troonib Istanbuli Galatasaray diagonaalründaja Oliver Venno, kes on nelja mänguga kogunud muljetavaldavad 112 punkti. Ühe kohtumise keskmiseks saagiks teeb see 28 punkti, geimi kohta on vastav number 6,59. 

28-aastane Venno mängib Türgis juba neljandat hooaega ja nagu ütles tartlane hiljutises intervjuus Võrkpall24.ee’le (loe siit), on ta langenud seal omamoodi mugavustsooni.

Käimasoleva hooaja algus on olnud aga märgiline, sest lisaks Venno isiklikule särale mängib ka tema uus koduklubi hästi. Eile alistas Galatasaray võõrsil Ankara Maliye Piyango 3:2 (Vennolt 38 punkti, +25) ja jätkab ainsagi kaotuseta liiga liidrina.

Teise eestlasena tänavu Türgis mängiv Robert Täht oskab Venno olukorda kohalikus liigas hetkel ilmselt kõige paremini hinnata.

“On üllatav… Ei, üllatav see ju tegelikult pole, sest ma teadsin ka enne siia tulemist, et Venno on Türgis hästi mänginud,” ütleb Izmiri Arkase nurgaründaja. “Aga üllatav on olnud see, millise austuse ja aukartusega teised mängijad siin temasse suhtuvad. Oliver on Türgis teiste mängijate seas ebajumala staatuses, ka näiteks Arkases.”

“Venno on tänavu ikka väga hästi mänginud. Ta on suutnud isegi üksinda viienda geimi ära otsustada,” lisab Täht uhkusega.

Omavahel lähevad Täht ja Venno esmakordselt ametlikus mängus vastamisi juba 18. novembril Izmiris.

scroll to top