fbpx
Close

Robert Täht: kõige rohkem on kahju sellest, et Challenger Cup’il jääb osalemata

Robert Täht Türgi vastu rünnakul. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskond sai täna Euroopa Kuldliiga poolfinaalis ülivalusa 1:3 kaotuse Türgilt, mis tähendab seda, et Eestil ei pääse Challenger Cup’ile ehk Rahvuste Liiga üleminekumängudele.

Meie meeskonna parimana 24 punkti toonud Robert Täht sõnas Võrkpall24’le antud usutluses, et mäng oleks võinud lõppeda ka Eesti võiduga.

“Ma pole mängu veel analüüsinud, kuid see kohtumine oleks võinud ükskõik kelle võiduga lõppeda. Meil olid võimalused, mida me ei suutnud ära kasutada ja Türgi tegi otsustavatel hetkedel õiged liigutused. Neljandas geimis tundus, et ohjad on meie käes, kuid tegime mõned valed otsused ja nii ta läks. Selline võrkpall kord on,” vaagis 25-aastane võrukas.

Nurgaründaja ei olnud kitsi üleplatsimehena 25 silma toonud Adis Lagumdzija ja libero Burak Merti kiitmisega, kes olid eelmisel hooajal Izmiri Arkase ridades Tähe võistkonnakaaslased.

“Me teadsime täpselt, kuidas nad mängivad. Adise töö on lüüa raskeid palle ja ta teeb seda väga kõrgelt ning hästi. Sidemängija on neil väga hea, kes iga mehega suudab mängida nii nagu vaja. Ta pani isegi tempomehed ründama. Üldiselt nad tegid väga ühtlase partii ja libero hoidis asju kontrolli all,” sõnas 191-sentimeetrine mängumees.

Homses pronksimängus Tähe sõnul Hollandile allahindlust kindlasti tegema ei minda ja võistkondlikus plaanis läks Kuldliiga hooaeg vaatamata homsele mängule aiataha.

“Turniir on koju toodud ja kui rahvas on saalis, siis pole muud varianti, kui lohutusauhind ära võtta. Kõige rohkem on kahju sellest, et Challenger Cup’il jääb osalemata. Sellel osalemine oli meie eesmärk, kuid kahjuks jäi see täitmata,” ütles ta, hinges kurbusenoot.

“Siin pole midagi öelda. Võistkondlikult ebaõnnestusime. Mängijate isiklikus plaanis ei saaks seda öelda. Kes oleks uskunud, et Hindrek Pulk täna terve mängu platsil on ja saab sellise kogemuse? Samuti Silver Maar sai enda jaoks väga vajalikud mängud ja mõned teised mehed veel. Seega päris läbikukkumiseks seda üritust pidada ei saa, ” leidis Täht siiski midagi positiivset.

Enne mängu teatas Euroopa võrkpalliliidu president, et Eesti on üks 2021. aasta EM-finaalturniiri korraldajatest. Tumedapäise mängumehe sõnul on see ütlemata tore uudis ja kergitab kaabut Eesti võrkpalliliidu ees.

“Ma pole jõudnud seda veel seedida. Keskendusin täielikult tänasele mängule. Aga on hästi tore, et me saime EM-i korraldusõiguse. Võtan Eesti Võrkpalli Liidu ees mütsi maha. Suured tänud neile selle eest ja Eesti rahvas väärib seda. Kui varem oleme pidanud kõik ise välja võitlema, siis nüüd saime neilt midagi tagasi,” lõpetas Täht tänulikult.

 

 

 

scroll to top