fbpx
Close

Robert Tähte juhendab uuel hooajal Poola maailmameistriks viinud belglane

Vital Heynen tüüris Poola 2018. aastal maailmameistriks. | Foto: CIAMBELLI/SIPA/Scanpix

Eile tehti teatavaks Eesti koondislase Robert Tähe uue koduklubi Perugia peatreener, kelleks on 50-aastane belglane Vital Heynen.

Heyneni näol on tegemist tituleeritud treeneriga, kes alustas oma juhendajakarjääri 2005. aastal Maaseiki Nolikost (uue ninega Maaseiki Greenyard – toim.), kus veetis kuus hooaega. Maaseikiga võitis belglane  4 riigi meistritiitlit ning tuli 5 korral karikavõitjaks. Kahel korral on ta valitud Belgia aasta treeneriks (2009 ja 2011). Veel on ta juhendanud Ankara Ziraati (Türgi), Bydgoszcz Keemikut (Poola), Tours’i (Prantsusmaa) ning VfB Friedrichshafenit (Saksamaa).

Esimese koondise juhendamise kogemuse sai ta 2012. aastal, kui liitus Saksamaa koondisega, mille eestotsast ta lahkus 2016. Saksamaa koondisega suutis Heynen võita 2014. aasta MM-il pronksi. 2017 võttis ta üle Belgia koondise juhendamise, kuid kehvade tulemuste tõttu lahkus ta seal järgmisel aastal ning asus juhendama Poola rahvusmeeskonda. Samal aastal tüüris ta Poola maailma parimaks võrkpalliriigiks.

scroll to top