fbpx
Close

Roeselare osaleb kõrgetasemelisel turniiril Prantsusmaal, Tammearu valiti MVP-ks

Märt Tammearu MVP auhinnaga poseerimas. | Foto: Roeselare Knack

Esmakordselt välismaal mängiv Eesti rahvusmeekonna liige Märt Tammearu ja tema koduklubi Roeselare Knack peavad hooajaeelset sõprusturniiri Prantsusmaal Toursis, kus nende vastasteks on lisaks võõrustajatele veel teine Prantsusmaa kõrgliigaklubi Montpellier ja Itaalia keskmik Verona.

Eile peeti esimesed kohtumised ja päeva avamängus alistas Verona viiegeimilise lahingu järel Montpellier´ 3:2 (38:36, 18:25, 25:18, 18:25, 19:17). Eelmise hooaja lõpetas Verona Itaalia kõrgliiga kaheksanda kohaga ja Montpellier oli Prantsusmaal kolmas. Lisaks saavutati ka CEV Cupil pronksmedal.

Paar tundi hiljem alanud mäng oli pisut ühepoolsem, kui eestlase leivaisa tegi selja prügiseks Timo Tammemaa endisel tööandjal Toursil, tulemusega 3:1 (25:22, 25:20, 17:25, 25:14, 25:14). Kogu matši kaasa teinud Tammearu valiti kohtumise parimaks mängijaks. Antud mängudest statistikat ei tehtud.

Pärnakas on tõusnud Belgia tippklubi kindlaks põhimeheks, kuna nende kõige kogenud nurgaründaja Matthijs Verhanneman on teadmata ajaks vigastuse tõttu väljakult eemal. Samuti vaevab ka 20-aastast Tammearut randmevigastus, mille ta sai EM-i avamängus Läti vastu. Mängumehe enda sõnul vigastus üldjoontes mängimist ei sega, ainult blokis olles annab pisut tunda.

Turniir jätkub täna, kui Roeselare läheb vastamisi Veronaga ja Tours Montpellier´ga. Homme ehk turniiri viimasel päeval kohtuvad omavahel Roeselare ja Montpellier ning Tours ja Verona.

Liigahooaeg algab Roeselare jaoks 23. oktoobril, kui vastu võetakse Leuveni meeskond.

Märt Tammearu (pikali) ja Roeselare Knack eilse mängu järel. | Foto: Roeselare Knack
scroll to top