Rong sõidab edasi: EM-i kaheksandikfinaalides mitu tulist vastasseisu

EM-karikas saab omaniku 19. septembril. | Foto: CEV

Euroopa meistrivõistlustel on lõppenud alagrupiturniir. Laupäeval, 11. septembril alustatakse esimeste kaheksandikfinaalidega. Vana Maailma parim võrkpalliriik selgub 19. septembril Poolas Katowices.

Olgugi et Eesti rahvusmeeskond sel korral alagrupist edasi ei murdnud, on vollesõpradel siiski põhjust EM-i jälgida. Põnevaid vastasseise leidub juba kaheksandikfinaalides.

Laupäeval avavad Poolas Gdanskis EM-i sõelmängud Tokyo olümpiahõbe Venemaa ning suvise Kuldliiga hõbedavõistkond Ukraina. Õhtuses mängus võõrustavad valitsevad maailmameistrid poolakad meie põhjanaabrit Soomet. Poola on Itaalia ja Prantsusmaa kõrval üks kolmest koondisest, kes läbis alagrupiturniiri kaotuseta. Nende kahe mängupaari võitjad kohtuvad omavahel 14. septembril veerandfinaalis.

Soome koondis kohtub 16 parema seas Poolaga. | Foto: CEV

Pühapäeval, 12. septembril on tihe mängupäev sõelmängude tabeli alumises pooles, kui peetakse ühel päeval kõik neli kaheksandikfinaali. Gdanskis võtavad mõõtu C-alagrupis Venemaa ja Türgi ees triumfeerinud Holland ning esmakordselt alagrupist edasi pääsenud Portugal. Kohtumise võitja vastane 8 parema seas tuleb duellist SerbiaTürgi.

Tšehhis Ostravas asub pühapäeval võistlustulle Läti. Avo Keele hoolealustel on pureda aga väga kõva pähkel, sest neile astub vastu senise turniiri jooksul vastastele vaid kaks geimi loovutanud Itaalia. Selle paari võitja kohtub veerandfinaalis kas Saksamaa või viimases alagrupivoorus Valgevene üle saavutatud 3:1 võiduga koha 16 parema seas kindlustanud Bulgaariaga.

Enim puhkepäevi alagrupimängude ja kaheksandikfinaali vahel saavad horvaadid. Nemad kohtuvad esmaspäeval, 13. septembril tulises Balkani lahingus naabri Sloveeniaga. Senisel turniiril vaid geimi kaotanud olümpiavõitjad prantslased üritavad kaheksandikfinaalis lõpetada kodupubliku ees mängiva Tšehhi teekonna.