Rünnakul vaid seitsmel korral eksinud Tartu võttis veenva võidu Jekabpilsi üle

Tartu Bigbank. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Meistriliigas peeti täna üks kohtumine, kui kodus mänginud Tartu Bigbank alistas üllatavalt kindlalt Jekabpilsi Luši tulemusega 3:0 (25:13, 25:21, 25:16)

Täna õigupoolest mänguks ei läinudki. Esimeses ja kolmandas geimis oli tartlaste edu kohati suisa kümme või rohkem punkti. Teises geimis suutsid lätlased väikest vastupanu osutada, kuid ka see vaatus kodumeeskonnale. Eelmise omavahelise kohtumise võitis Tartu viiegeimilise lahingu järel 3:2.

Tartu resultatiivseimaks kerkis 13 punktiga (+12) Märt Tammearu, kes ei teinud rünnakul ühtegi viga. Samuti tegutses rünnakul eksimatult Alex Saaremaa, kes tõi 8 punkti (+8). Taaralinnaklubi vastuvõtt oli 59%, rünnakuid lahendati 53-protsendiliselt, lisaks saadi 8 blokki ja löödi 2 ässa.

Lõunanaabrite tulemuslikemad olid 10 punktiga Eriks Voronko ja Armands Abolinš (efektiivsus vastavalt +4 ja +1). Kaotajate vastuvõtt oli 54%, rünnak 37%, lisa tuli 3 bloki ja ühe ässa näol.

Liigatabelis jätkab Tartu liidrina, olles kogunud 13 mänguga 34 punkti. Jekabpils on 26 punktiga kolmas.

Järgmise mängu peab Tartu Eesti-Läti ühisliiga raames uuel aastal, kui 9. jaanuaril võõrustatakse Limbažit. Aasta viimases mängus kohtutakse 29. detsembril Eesti karikavõistluste finaalis Saaremaaga. Jekabpils kohtub homme kell 19 TalTechiga.