Saalist otse randa: Eesti koondislastest õnnestus Pirita etapp kõige paremini Nõlvakul

Merilin Paalo ja Kristi Nõlvak turniirivõidu üle rõõmustamas. | Foto: Gertrud Alatare

Pirita rannavolle karikasarja avaetapile oli kokku tulnud 20 naispaari ja vali tuul. Mängiti Sportland & Berrichi auhindadele. Äsja Eesti koondisega suve esimese tsükli lõpetanud naistest käisid väljakul hilisem võitja Kristi Nõlvak ning napilt alagrupiturniirile pidama jäänud Hanna Pajula ja Liis Kullerkann.

Võistlejad loositi viide alagruppi, kus selgitati välja reiting, mille alusel pääsesid veerandfinaalidesse alagruppide parimad ja kolm paremat reitinguga teist kohta. Mängud jätkusid ka 9.-16. reitinguga paaridel. Alagruppides mängiti karmis süsteemis, üks geim äkksurmaga 21 punktini, mis sai saatuslikuks nii mõnelegi osalejale.

Esimese alagrupi võitsid täiseduga Marie Aasorg ja Mari Loorman, teisena pääsesid alagrupist edasi Aljona ja Karolina Tšuhnenkova.

Teise alagrupi võitsid täiseduga Kädi Böckler ja Marta Nelis, selles alagrupis teiseks jäänud Hanna Pajula ja Liis Kullerkann pidid madalama reitingu tõttu alagrupi teiste kohtade seas edaspidi heitlema kohtadele 9.-16.

Kolmanda alagrupi mängud kujunesid eriti tasavägiseks, kuivõrd kolm neljast alagrupipaarist lõpetasid kahe võiduga ning tunnistati ka esimest äkksurma valu, kui Dace Azace ja Marika Raiski said 21:20 jagu Ave Kuusest ja Karolina Kibbermannist ning omakorda Ave ja Karolina võitsid 21:20 Kariin Haidlat ja Silvia Pertensit. Reitingu alusel pääsesid veerandfinaali Haidla ja Pertens ning Kuusk ja Kibbermann.

Neljanda alagrupi võitsid täiseduga Silja Ostrov ja Gerli Toomela. Selleski alagrupis teisele kohale tulnud Anna-Liisa Peetmaa ja Lidia Lellsaar pidid madalama reitingu tõttu alagrupi teiste kohtade seas edaspidi heitlema kohtadele 9.-16.

Viienda alagrupi seis oli sarnaselt kolmandale kahe äkksurma tõttu üsna pingeline. Alagrupist pääsesid täiseduga edasi Maret Kuuse ja Inga Parve. Nende teekond play-off’is jäi aga lühikeseks, kuivõrd Merilin Paalo ja Kristi Nõlvak võtsid alagrupi valusa 20:21 kaotuse eest kohe veerandfinaalis revanši ning pääsesid 21:20 võiduga poolfinaali.

Ka teised veerandfinaalid kulgesid tasavägiselt. Tšuhnenkovad pääsesid edasi poolfinaali 21:18 võiduga Haidla ja Pertensi üle, Ostrov ja Toomela võitsid 21:17 tulemusega Kuuse ja Kibbermanni. Aasorg ja Loorman kaotasid Böcklerile ja Nelisele.

Poolfinaalidest alates mängiti parem kolmest geimist 15 punktini ja kaotati ka äkksurma süsteem. Võistlustules jätkasid Tšuhnenkovad Ostrovi ja Toomela ning Paalo ja Nõlvak Böckleri ja Nelise vastu. Finaali pääsesid Tšuhnenkovad ning Nõlvak ja Paalo. Kolmanda koha väljaselgitamiseks läks vaja kolmandat geimi, mis mängiti 8 punktini. Oma kogemuse panid maksma aastaid kokkumängu harjutanud Toomela ja Ostrov, kes võtsid Böcleri ja Nelise üle 2:1 võidu. Finaalis olid kindlamad Nõlvak ja Paalo, võites 2:0 Tšuhnenkovasid. Kokku peeti viiel väljakul 45 mängu.

Esikolmiku auhinnalaua katsid Sportland ja Fleur Royale by Peter Boijkens. Loosiauhindadega toetasid Berrichi, St. Patrick´s ning kirjanik Jesper Parve Mees1 ja Mees2 raamatutega. Pealtvaatajate mugavuse eest kandis hoolt NOBE oma uhkete rannatoolidega.

Võistluste peakohtunik Laura Rogenbaumi sõnul näitas rohke osalus, et Tallinnas on rannavõrkpalli vastu suur huvi. Pirita üritas tuulega veidi kaarte segada, mängud olid väga võitluslikud ning võistluse meeleolu ja atmosfäär suurepärane. Pirita rannavolle karikasarja looja Inga Parve tänab kõiki rõõmsameelseid osalisi, sponsoreid ning vabatahtlikke abilisi – Rauno Riiner, Kalle Laasberg, Kristjan Hänni, Kristjan Jürima -, kes aitasid võistluspaika korda seada.