fbpx
Close

Saare debüüt Šveitsis: kapteniroll, teist värvi särk ja 18 punkti, kuid ikkagi kaotus

Kevin Saar (vasakult kolmas) meeskonnafotol. | Foto: klubi koduleht

Mullu Pärnu meeskonda vedanud Kevin Saar tegi eile välisklubis ametliku debüüdi, kui tema koduklubi Luzern kaotas Šveitsi meistrivõistluste avavoorus 1:3 (25:27, 24:26, 25:12, 23:25) Bernile.

23-aastane nurgaründaja kogus 18 punkti (+6). 29 rünnakust realiseeris saarlane 16. Luzerni rünnak tugines sisuliselt vaid kahel mängijal, sest Saare kõrval kogus serblane Strahinja Brzakovic 21 punkti (+8). Teiste panus jäi väikeseks.

Saarel on Šveitsi liiga eelmise hooaja viiendas meeskonnas kanda tähtis roll, sest noor meeskond valis ta hooaja eel meeskonna kapteniks. Teistest võõrsil mängivatest eestlastest on sarnases rollis tänavu ilmselt vaid Kert Toobal.

Šveitsi liigas kannab iga meeskonna suurim punktitooja teist värvi särki. Hooaja avakohtumises sai särki kanda klubi kapten ehk Luzerni puhul Saar. Et eestlase kontole kanti eilses matšis oma meeskonna parimana 30 rankingu-punkti (punktidele lisatud iga serv, mis ei läinud auti ega võrku), saab ta sama särgi tõmmata selga ka sel nädalal.

Kevin Saar troonib avavooru rankingu-edetabelit. Klubi, kelle (parimad) mängijad kõige rohkem punkte teenivad, saab hooaja lõpus liiga suursponsorilt 100 000 franki ehk 87 000 eurot.

Luzerni meeskonda juhendab Austraalia koondise 35-aastane abitreener Liam Sketcher, kelle töömeetoditega on Saar seni väga rahul.

“Liam teeb head tööd. Ta on küll noor mees, aga oskab treeninguid väga hästi läbi viia. Samuti on tal suurepärane analüüsimisvõime. Kohati on ta üsna range. Ta teab täpselt, mida erinevatelt mängijatelt ootab, ja annab õigel hetkel piitsa või präänikut,” kiidab Saar.

Sel nädalal kohtub Luzern Kristo Kollo ja Rainer Vassiljevi endise koduklubi Schönenwerdiga.

Kevin Saar sai avamängus kanda suurimale skooritegijale mõeldud särki. | Foto: erakogu
scroll to top