Saaremaa alistas tippude heitluses Tartu ja haaras liidrikoha, Pärnule Lätis kaotus

Saaremaa Võrkpalliklubi. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Credit24 Meistriliigas toimus kaks kohtumist, üks neist Eestis ja teine Lätis. Võitjatena väljusid neist Saaremaa ja Jekabpils.

Saaremaa alistas taaralinnas peetud mängus pärast kaotatud avageimi Tartu 3:1 (21:25, 25:16, 28:26, 25:18). Võitjate suurima punktisumma eest hoolitses Rauno Tamme, kes tõi 16 punkti (+7), Markus Uuskari lisas 13 punkt (+4). Külaliste vastuvõtt oli 48%, rünnak 42%, lisaks saadi 11 blokki (5 Henri Treial) ja löödi 5 ässa (3 Reto Giger). Saaremaa võistkonna eest ei mänginud täna pisivigastuse käes vaevlev Daniel Maciel ja puhkust saanud Javier Jimenez.

Tartu mäng toetus suuresti nurgaründajatele, kui Albert Hurt tõi kaotajate parimana 18 punkti (+5), Märt Tammearu lisas 16 silma (+7). Kodumeeskonna vastuvõtt oli 50%, rünnak 37%, lisa tuli 11 bloki ja 3 ässpallingu näol. Tartlaste poolelt jäi täna eemale põlvega hädas olev temporündaja Mihkel Tanila.

Päeva teises kohtumises võitis kodus mänginud Jekabpils Pärnu Võrkpalliklubi tulemusega 3:1 (27:29, 27:25, 25:13, 26:24). Kui kolmas geim välja jätta, oli mäng äärmiselt tasavägine ja geimilõpud suutsid lõunanaabrid enda kasuks kallutada. Võitjate resultatiivseimaks kerkis Armands Abolinš, kes tõi 20 punkti (+12). Lõunanaabrite vastuvõtt oli 54%, rünnak 50%, lisaks saadi 9 punkti nii bloki kui ka pallinguga.

Pärnu poolelt tegi korraliku mängu nooruke Tony Tammiksaar, kes tõi 17 punkti (+12) ja näitas meeskonna parimat rünnakuprotsenti – 52 (29-st 15). Kristaps Platacs lisas samuti 17 punkti (+6). Kaks peamist nurgaründajat ehk Taavet Leppik ja Ygor Duarte jäid mängust eemale. Suvepealinna vastuvõtt oli 47%, rünnak 44%, lisa tuli 12 bloki ja 4 ässa näol.

Turniiritabelis tõusis liidriks Saaremaa, kes on kogunud üheksa mänguga 22 punkti, Jekapbils tõusis teiseks ning neil on samuti 22 punkti, kuid üks mäng rohkem peetud. Tartu langes 20 punktiga kolmandaks ja Pärnu on 15 punktiga neljas.