Saaremaa andis Tartule kõigest 42 punkti ja tõusis liidriks, Pärnule magus võit

Saaremaa Võrkpalliklubi. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Täna peeti Credit24 Meistriliigas kaks kohtumist, millest üks kujunes ootamatult ühepoolseks ja teises läks võitja selgitamiseks vaja viite geimi.

Kodus mänginud Saaremaa Tartule mingit sõnaõigust ei andnud ja võttis üllatuslikult kindla 3:0 (25:11, 25:19, 25:12) võidu. Mänguks täna ei läinudki, sest kohe esimesest punktist alates lõi Saaremaa gaasipedaali põhja ja enam tagasi ei vaadanud. Suurimat vastupanu suutis Tartu näidata vaid teises geimis, kus saadi 19 punkti. Esimeses ja kolmandas vaatuses andsid saarlased külalistele vastavalt 11 ja 12 punkti.

Võitjate parimaks kerkis brasiillasest diagonaalründaja Daniel Maciel 12 punktiga (+8). Javier Jimenez ja Keith Pupart lisasid mõlemad 11 punkti (mõlemal kasutegur +8). Saaremaa vastuvõtt oli 39%, rünnak 59%, lisa tuli 9 bloki (5 Henri Treial) ja 8 ässa näol.

Taaralinnaklubi poolel keegi kahekohalise punktisummani ei jõudnud, kui Märt Tammearu tõi Tartu resultatiivseimana 9 punkti (+5). Tartlastel oli nii vastuvõtt kui ka rünnak 38%, lisaks teeniti kõigest kaks punkti blokiga ja löödi vaid üks äss.

Päeva teises kohtumises oli põnevust märksa rohkem, kui Pärnu alistas viiegeimilise lahingu järel Jekabpilsi Luši 3:2 (25:20, 25:27, 23:25, 25:14, 15:13). Ühtlaselt tegutsenud Pärnu parimaks kerkis pärast vigastuspausi esimese kohtumise pidanud Taavet Leppik 22 punktiga (+15). Kristaps Platacs ja suurepärase esituse teinud Eder Levi Kock lisasid 17 punkti (+1 ja +13). Pärnakad said serve vastu 64-protsendiliselt, rünnak oli 45%, lisaks teeniti suisa 21 blokki (6 Kock, 5 Leppik) ja löödi 9 ässpallingut.

Lätlaste tulemuslikem oli Rihards Pukitis 15 punktiga (+6), Vladislavs Blumbergs lisas 14 punkti (+10). Lõunanaabrite vastuvõtt oli 49%, rünnak 38%, lisa tuli 15 bloki (7 Blumbergs) ja 4 ässa näol.

Liigatabelis tõusis uueks liidriks Saaremaa, kes on kogunud 42 punkti, pikalt liider olnud Tartu langes teiseks ning neil on 40 punkti. Pärnu 26 punktiga viies ja Jekabpils 35 punktiga neljas.