Saaremaa ja Selver asuvad Kuressaares karikafinalisti selgitama

Tallinna Selveri nurgamees Kristo Kollo ründamas Saaremaa kolmese bloki vastu. | Foto: Joosep Martinson/Saaremaa VK

Sel nädalal toimub esimene poolfinaal Aadu Luukase karikavõistlustel, kui täna kell 17.00 lähevad Kuressaares vastamisi Saaremaa Võrkpalliklubi ja Tallinna Selver. Mängu näeb otsepildis Postimehes, vahendab volley.ee.

Samad meeskonnad olid eelmisel nädalal vastamisi Credit24 Meistriliigas ning see mäng lõppes Selveri 3:1 võiduga. Ühtlasi tähendas see Saaremaa jaoks hooaja esimest kaotust.

Saaremaa ja Selveri paari korduskohtumine peetakse Audentese spordihallis 2. detsembril kell 19.00. Veerandfinaalis alistas Saaremaa esiliigaklubi Tallinna Ülikooli ja Selver oli parem Pärnu Võrkpalliklubist.

Saaremaa meeskonna kapten Keith Pupart tunnistas, et Selver oli viimases omavahelises mängus näljasem, ent karikavõistlustel loodab ta oma meeskonnalt paremat esitust. “Tundus, et nad tahtsid rohkem, me jäime kuidagi pehmeks. See ei olnud meie mäng. Arvan, et iga mees vaatab korra peeglisse, paneb natuke juurde ja arvan, et oleme laupäeval teist nägu,” sõnas Pupart klubi Facebooki lehe vahendusel.

Teises poolfinaalis kohtuvad järgmisel laupäeval ja pühapäeval Tartu Bigbank ja TalTech. Bigbank oli veerandfinaalis üle esiliigaklubist LotusTimber/Neemecost, TalTech alistas samuti esiliigas mängiva Viljandi Võrkpalliklubi.

Finaali pääseb kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Karikafinaal toimub nii naistele kui ka meestele 22. detsembril meestest kõrgema asetusega (2018/2019 EMV) finalisti kodusaalis, saali puudumisel või muul põhjusel loobumisel teise asetusega võistkonna kodusaalis.

Saali on koos korraldajate (sh turvateenuse pakkujad), osalejate, osalejate taustajõudude ja pealtvaatajatega lubatud kuni 250 inimest, seejuures ei tohi inimeste arv ületada 50% saali täituvusest ning tagatud peab olema inimeste hajutatus. Pealtvaatajad peavad kandma maski.