fbpx
Close

Saaremaa jokker: meie parim mäng on piisav, et kõiki siinseid konkurente võita

Sam Boehm – alati heatujuline. | Foto: Karl Rinaldo

Saaremaa Võrkpalliklubi suutis eilses kohtumises Tallinna Selveriga mängu muudatuse tuua kolmandas geimis, kui Urmas Tali saatis väljakule kolm vahetusmeest: sidemängija Lukasz Makowski, libero Karli Allik ja diagonaalründaja Samuel Boehm. 

30-aastane Boehm tegi ühe oma karjääri silmapaistvamatest mängudest, kogudes kõigest kahe geimiga uskumatuna näivad 18 punkti (+16). Austraallane, kes pääses väljakule Siim Põlluääre asendajana, realiseeris 26 tõstest 16 (62%), lisaks kogus ta kaks blokipunkti.

“Hea on saada tabelisse juurde kolm punkti, sest hetkel on iga punkt tähtis võitluses põhiturniiri võidu eest,” rõõmustas Boehm pärast mängu Võrkpall24.ee’ga vesteldes. “Kahes esimeses geimis oli kõik kuidagi pingeline, aga siis suutsime hakata mängu nautima. See on oluline.”

Boehm kerkis eilse superesitusega oma meeskonna tänavuse hooaja paremuselt kolmandaks skooritegijaks 113 punktiga. Austraallase rünnakuprotsent on 51 (193-st 98) ehk kõrgem kui ühelgi teisel Saaremaa diagonaal- ja nurgaründajal.

“Meil on hetkel paar mängijat haiged. Näiteks Rauno Tamme ei saanud seetõttu üldse mängul osaleda. Ka mul endal on olnud paaril viimasel päeval väike haigus sees, mistõttu ma polnud üldse kindel, kas mängu lõpuni vastu pean. Õnneks pidasin.”

Boehmi sõnul on nii haigustelaine kui üksikud vigastused jätnud meeskonna treeningutesse jälje. “Me pole treeningutel juba mõnda aega korralikult kuus-kuue vastu mängida saanud,” tunnistas ta.

Kui kõrvaltvaatajale võib paista arusaamatu, miks palgatakse meeskonda välismaalane, kes alustab kohtumist reeglina pingilt, siis Boehm ise selles probleemi ei näe. Positiivse ellusuhtumisega mängija hindab nimelt kõrgelt oma meeskonnasise konkurendi Siim Põlluääre oskusi ega pea end temast paremaks.

“Meil on võistkonna sees tugev konkurents ning see aitab treeningute taset kõrgel hoida,” ütles Boehm. “Nii mina kui Siim oleme head mängijad. Tähtsates mängudes on see väga suur valuuta, kui pingilt on tulemas võrdväärsel tasemel mängijad. Ma ei muretse selle pärast, et alustan mängu reeglina pingilt.”

Ent keda peab Boehm praeguse seisuga favoriidiks nii Credit24 Meistriliigas kui Eesti meistrivõistlustel? “Mina tõesti usun, et me ise olemegi peamised favoriidid. Meie parim mäng on piisav, et kõiki siinseid konkurente võita. Tartu ja Pärnu on meie suuremad vastased, kuid usun, et suudame tähtsates mängudes nad alistada,” vastas Boehm.

Loe ka: Pikem pink tõi Alliku debüütmängus Saaremaale võidu Selveri üle, kolm klubi jagavad esikohta

scroll to top