Saaremaa kohutavalt alanud eurodebüüt sai imelise lõpu!

Saaremaa Võrkpalliklubi euromängu debüüdi eel tehtud meeskonnafotol. | Foto: Karl Rinaldo

Saaremaa Võrkpalliklubi alustas klubi ajaloo esimest euroteekonda CEV Challenger Cupil 3:0 (32, 20, 15) võiduga Taani meistri Gentofte üle.

Kodumeeskonna sooritused olid mängu esimesel pooltunnil Kuressaare 800-pealise publiku ees ääretult kehvad, mistõttu avageimis jäädi nii 12:16 kui 17:21 kaotusseisu. Eksisid sisuliselt kõik, alustades sidemängijast Artis Caicsist ja lõpetades rünnakuliidrite Siim Põlluääre ja Rauno Tammega. Maratongeimi lõpus tulid Urmas Tali hoolealused aga mängu tagasi, kaitsesid suisa kaheksa geimpalli ära ja siirdusid Tamme võimsa tagaliinirünnaku toel 34:32 geimivõiduga mängu juhtima.

Geimivõit andis saarlastele, kes on ka koduse hooaja alguses olnud äärmiselt ebastabiilne, silmnähtavalt enesekindlust juurde. Olgugi et meeskonna mäng polnud ka järgmistes geimides veatu, suudeti 25:20 ja 25:15 geimivõitudega siiski kohustuslik võit lõpuks kindlalt ära vormistada. Tõele au andes olnuks kaotus täiesti lubamatu, sest Gentoftel jäi vähemalt avamängu põhjal löögijõudu eurosarjas edukalt mängimiseks selgelt väheks.

Rauno Tamme tõi võitjatele 14 punkti (+8), Siim Põlluäär lisas 13 (+9) ja Eddie Rivera 11 (+11) punkti. Statistika.

Tugevuselt kolmanda eurosarja teise ja ühtlasi viimase eelringi korduskohtumine peetakse järgmisel teisipäeval Taanis. Võrkpall24 toob ka teise mängu muljed spordisõpradeni kohapealt. Paari võitja kohtub põhiturniiri avaringis Prantsusmaa liigas kaotuseta püsiva Pointiers’iga.