fbpx
Close

Saaremaa leegionär esimeses intervjuus: Kalmazidis on suutnud paljusid meist paremateks mängijateks teha

Beau Graham. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi põhitegijatest polnud kuni eilse õhtuni Eesti meediale ühtegi intervjuud andnud üks mees – temporündaja Beau Graham. Nüüd sai seegi viga parandatud.

Austraalia koondise 25-aastane põhimees, kes on loonud Eesti koondislase Henri Treialiga oma positsioonil tugeva duo, tõi CEV Challenge Cupi 0:3 ja 1:3 kaotusmängudes Itaalia paremikku kuuluva Milano vastu 5 (+3) ja 8 punkti (+4) ning tunneb, et meeskond on liikumas õiges suunas.

“Mängida kahel päeval järjest maailma tippklubi vastu kodusaalis sellise publiku ees – see oli Saaremaa Võrkpalliklubile fantastiline kogemus. Mina olen isiklikult midagi sarnast ka varasemalt kogenud, kuna mängisime Austraalia koondisega Rahvuste liigas kolmel päeval järjest Brasiilia, Poola ja Argentiinaga. Tooksin välja aga just pealtvaatajad, sest Eesti publik andis nendele mängule ja mängijatele palju juurde. Väga tore oli näha, et ka Pärnu Võrkpalliklubi poolehoidjad olid meid toetama tulnud,” sõnas Graham tänulikult.

Väljaku kõrvalt paistab, et Saaremaa meeskond on pärast Ioannis Kalmazidise peatreeneriks saamist leidnud uue hingamise. Kas Graham tunneb sama? “Täpselt nii, tunneme ka ise, et meeskond on nüüd palju rohkem ühtehoidev. Ioannis on suutnud teatud harjutustega paljusid meist paremaks teha ja meie tugevused välja tuua. Enamik meist on saanud viimase paari kuu jooksul individuaalselt paremaks mängijaks. Ma arvan, et tema tulek oli väga hea samm klubilt. Ta on ka inimesena väga mõistlik ja mõistev. Mul on au temaga koos töötada.”

Milanoga mängude suurimaks üllatajaks kerkis Saaremaa diagonaalründaja Daniel Maciel, kes esines eriti hästi just servil. “Ma pole üllatunud. Daniel on hakanud üleüldiselt hästi mängima. Ta on servil kõvasti paremaks läinud, aga ka ründab kõvemini. Ioannis on tema tehnika parandamisega vaeva näinud. Pealegi on Daniel väga emotsionaalne mängija – mulle see meeldib. Ta on positiivse suhtumisega tüüp.”

Mida ülteb Graham aga Saaremaa meeskonna kogenuima liikme Keith Puparti kohta? “Mulle meeldib Keithi suhtumine väljakul. Nagu ka nendel kahel päeval oli näha, suudab ta vastasmängijate pähe tungida. Tänu sellele muutuvad vastased kurjaks ja ebakindlaks. Keith oskab vastaseid mõjutada. Aga mänguliselt on Keith teinud suurepärast tööd, eriti just kaitses ja servi vastuvõtul, kus ta on toonud meeskonda palju kvaliteeti juurde,” kiitis Graham.

Oma tuleviku osas pole Graham veel otsust langetanud. “Mul on mõned variandid, kuid mõistagi pole ma midagi veel otsustanud. Praegu on mu peamine eesmärk lõpetada käesolev hooaeg võimalikult hästi. Alles seejärel hakkan tegema tulevikku puutuvaid otsuseid. Pole välistatud, et jätkan ka Saaremaal. Mulle väga meeldib siin, Hannes (Sepp) on teinud organisatoorse poole pealt väga-väga head tööd.”

Uuesti näeb Kuressaares heal tasemel võrkpalli juba järgmisel nädalavahetusel, kui Saaremaal peetakse Credit24 Meistriliiga finaalturniir.

scroll to top