fbpx
Close

Saaremaa mänedžer: detsembri alguses tuleb Pupartil juba väga heas vormis olla

Keith Pupart osales viimati ametlikus mängus kolmveerand aastat tagasi, kui käis väljakul Belgia esiklubi Maaseiki Greenyardi eest. | Foto: Maaseiki Greenyard

Saaremaa Võrkpalliklubi mänedžeri Hannes Sepa hinnangul võiks Keith Pupart tippvormi jõuda kuu-kahe pärast.

Võrkpall24 uuris Sepalt, mil moel õnnestus 34-aastane Pupart meeskonda tuua. Teatavasti olid Eesti paremad klubid üritanud juba mitu aastat nurgaründajat enda ridadesse meelitada, kuid tulutult.

“Me rääkisime temaga tänavu esmakordselt mais või juunis. Siis sai Keithile ka pakkumine tehtud, aga ta loobus,” meenutas Sepp. “Oleme nüüd, sügisel, mängijateturul taas aktiivsemalt ringi vaadanud, kuna tahame eurosarjas esimesest ja teisest ringist kaugemale jõuda. Mõned meie mängijad pole aga nii hästi end käima saanud, nagu lootsime. Nad pole veel oodatud tasemel, kuid jõuavad sinna loodetavasti lähikuudel.”

“Meil oli praeguses olukorras kaks varianti,” jätkas Sepp. “Kas teeme meeskonnas vangerdusi või võtame kedagi lihtsalt juurde. Kuna Keith oli vaba, siis kutsusin ta paar nädalat tagasi Saaremaale meie treeningud vaatama. Ta tuligi ja tegi paar trenni kaasa. Seejärel ootas ta veel välismaalt mõne võimaliku kosilase osas vastust, aga sealt midagi soovitut ei tulnud. Sellest nädalast treenib ta juba täismahus meiega.”

Regulaarset mängupraktikat sai Pupart viimati sisuliselt aasta aega tagasi, kui esindas Maaseiki Greenyardi. Hooaja teises pooles langes saarlane Belgia esiklubis aga vahetusmeheks ning pääses väljakule vaid üksikutel hetkedel.

“Eks ta ise on natuke end liigutanud ja vormis hoidnud, aga fakt on see, et kui sa teed üksi trenni, siis see pole päris sama, nagu meeskonnaga igapäevaselt koos harjutamine. Keith hakkas nüüd treenima Mirko Fasini personaalse treeningplaani järgi. Tema kaal on normis, aga võistlusseisundi taastamiseni läheb veel veidi aega. Peame targalt talitama, et teda mitte üle väsitada. Meie kohaliku liiga jaoks on ta piisavalt hea mängija praegugi, aga et ta taastaks oma mängulise ja füüsilise tippvormi, selleks kulub kuu või kaks. Detsembri alguses tuleb tal juba väga heas vormis olla.”

Kas Puparti lepingus on ka punkt, mis lubab tal hooaja keskel välismaale siirduda? “Ütleme nii, et kui välismaalt tuleb pakkumine ja keegi on valmis ta meilt üle ostma, siis saab seda varianti arutada. Aga pigem näen ma teda hooaja lõpuni Saaremaal mängimas,” vastas mänedžer.

Saaremaa mängijad võtsid uue liikme Sepa sõnul hästi vastu. “Meeskonna jaoks oli tema liitumine kindlasti väga positiivne. Nurgaründajad said aru, et sellele positsioonile on tekkinud väga tihe konkurents ja väljakule pole kerge pääseda. Aga see oli ka neile ikkagi hea sõnum. Nii palju head kogemust kulub meeskonnale ära. Eestis ja Baltikumis me ühtegi teist kohta peale esikoha ei tunnista. Kui tiitleid ei tule, siis loeme seda põrumiseks. Ja kui keegi oma kohta välja ei mängi, siis tuleb asendusi otsida.”

Sepp kinnitas, et Puparti liitumine ei tähenda, justkui oleks keegi lähiajal meeskonnast kindlasti lahkumas.

“Mängijad koguvad praegu vormi. Eesmärk on detsembris jõuda nii heasse seisu, et meeskond suudaks eurosarjas esimesed ringid võidukalt läbida. Kui libero Alari Saar ja tema sõrmevigastus kõrvale jätta – ta jooksis treeningul Daniel Macieliga kokku ja taasliitub treeningutega nädala pärast -, siis ülejäänud mehed treenivad hetkel täishooga,” lisas Sepp.

Tänase uudise valguses on Saaremaal kuus nurgaründajat: Pupart, Javier Jimenez, Helar Jalg, Rauno Tamme, Mart Toom ja Robin Alba. Jimenez on seni mänginud 25, Jalg 23, Tamme 17 ja Alba 1 geimi. Toom pole ametlikes mängudes tänavu väljakule veel pääsenud. Võrdluseks, mängijatenappuses Pärnu meeskonna treeningul osales viimati vaid üks nurgamees.

Saaremaa Võrkpalliklubi pääses tugevuselt kolmandas eurosarjas otse põhiturniirile, kus kohtub detsembri teisel ja kolmandal nädalal Iisraeli klubi Saba Hapoeliga. Paari võitja läheb 16 parema seas suure tõenäosusega vastamisi hispaanlaste Almeiraga, kes on austerlaste Grazi vastu selge favoriit.

Loe ka: Keith Pupart naaseb kümneaastase pausi järel kodumaale mängima
Loe ka: Millal näeb Pupartit Saaremaa särgis esmakordselt väljakul?

scroll to top