fbpx
Close

Saaremaa naiskond naaseb 24-aastase pausi järel meistriliigasse!

Saaremaa võrkpallinaiskond naaseb meistriliigasse.

Algaval hooajal mängib Eesti naiste meistriliigas seitse naiskonda, nende hulgas ka pika pausi järel kõrgeimasse divisjoni naasev Saaremaa.

Naiskonna eestvedaja on Kristi Põld, endine Eesti noortekoondislane, kes mängis ise Saaremaa ridades hooajal 1994/1995 ehk viimati, kui meistriliigas kaasa löödi.

“Naiskond on meil tegelikult ka kogu vahepealse aja eksisteerinud,” sõnab Põld. “Kui 1990ndate alguses mängisime meistriliigas, siis hiljem oleme osalenud rahvaliigas ja esiliigas. Uustulnukaks meid seega nimetada ei saa.”

Põllu sõnul on naiskonna eesmärk võistkonda tuua kõik paremad saarlased. Võistkond plaanib peatreeneri ja põhimängijate nimed avalikustada lähipäevil. Küll aga on avalikustatud nii palju, et eelmise aasta esiliiga naiskonnast on kohalikest jätkamas Janne Järvalt, Andra Vabar, Cristin Lepp ning noored Kätriin Põld ja Maike Kadaja. Aastase pausi järel on jälle valmis platsile jooksma Maria Varik ning oma kogemustega on sellel aastal nimekirjas ka Saaremaale naasnud Kaia Piipuu. Naiskonna juures jätkab ka eelmise hooaja mängiv treener Raili Sepp, kuid tänavu keskendub ta abitreeneri ametile, olles naiskonna juhendajaks Saaremaal treenivatele palluritele.

“Enamuse naiskonnast moodustavad saarlased, mujalt toome abijõudu täpselt nii palju, kui on vaja,” selgitab Põld, kes veel mullu mängis ka ise esiliigas, ent meistriliigasse end mängijana ei registreeri. “Eesmärk on jõuda meistrivõistlustel medalile ja pakkuda huvitavaid mänge ka kahele tugevamale ehk Tartu Ülikoolile ja TTÜ-le.”

Et tegu on sarnaselt äsja nimetatud konkurentidele amatöörnaiskonnaga, hakkab suurem osa Saaremaa põhituumikust treenima Tallinnas, kus elatakse, töötatakse ja õpitakse. Kuressaares harjutavad igapäevaselt pigem oma noored kasvandikud.

Saaremaa meeskonda ja naiskonda ei seo peale asukoha, päritolu ja kodusaali (Kuressaare spordihoone) mitte midagi. Naiskond on üks osa Saaremaa Võrkpalli Liidust, mis kätkeb endas ka noori ja esiliiga meeskonda, kõrgliigas tegutsev Saaremaa Võrkpalliklubi tegeleb aga eraldi ja keskendub täielikult profimeeskonnale.

Eesti naiste meistriliigas osaleb tänavu seitse naiskonda: Tartu Ülikool Bigbank, TTÜ/Tradehouse, Kohila, Saaremaa, Võru/Famila VK, Audentes ja Tallinna Selveri noortega mängima hakkav Tallinna Ülikool. Balti liigas lööb kaasa Tartu ja TTÜ. Eesti esiliigas mängib tänavu viis võistkonda: Peetri VK, Sparta, Neemeco, Ülenurme (Tartu duubel) ja VK Kramp.

Pikemalt loe Saaremaa naiskonna hetkeseisust siit.

scroll to top