Saaremaa naiskond pidas 24-aastase pausi järel meistriliigas kodumängu ja võitis

Saaremaa – Tallinna Ülikool. | Foto: Karl Rinaldo

Naiste Eesti meistrivõistluste eilses ainsas vastasseisus õigeks mänguks ei läinudki, sest meistriliigasse naasnud Saaremaa alistas veidi enam kui tund aega kestnud mängus Selveri noortest koosneva Tallinna Ülikooli võistkonna. Tegu oli saarlannade esimese kodumänguga 24-aastase vahe järel, mil viimati kõrgliigas kaasa löödi.

Kõigis kolmes geimis oli koduvõistkond Saaremaa ülekaal mäerkõrgune, sest külalistele loovutati tund ja seitse minutit kestnud kohtumises kokku vaid 37 punkti. Lõpuvile ajal särasid tablool võõrustajate 3:0 (14, 11, 12) edunumbrid, vahendab volley.ee.

Võitjate resultatiivseimaks tõusis eksimatult tegutsenud Dorit Heinastu, kelle arvele märgiti 9 punkti. Seejuures käis Heinastu väljakul vaid esimeses ja kolmandas geimis. Koduklubi 15-st pallinguässast ligi pooled löönud Egle Püvi panustas Saaremaa naiskonna võitu 7 punkti. Tallinna Ülikooli ridades oli parimas hoos 11 punkti kogunud Eva Liisa Kuivonen.

Saaremaa esindus rõõmustas kodupublikut nii hea rünnakuefektiivsuse (40%) kui korraliku pallingu vastuvõtuga (56%). Tallinna Ülikooli rünnakuefektiivsus oli 27% ja vastvõtt 40%. Ka pallingul oli kaalukauss selgelt Saaremaa kasuks, kui kuue eksimuse juures kogunes 15 ässa. Tallinna Ülikool lõi ühe ässa, kuid patustas koguni 13 eksimusega.

Kolmest mängust kaks võitnud ja viis punkti teeninud Saaremaa jätkab neljandal tabelireal. Kolme mängu järel punktita püsiv Tallinna Ülikool on seitsmendal kohal. Pühapäeval kell 13 lähevad Võru Spordikoolis vastamisi Famila/Võru Võrkpalliklubi ja TalTech/Tradehouse ning kell 14 Kuressaare Spordikeskuses Saaremaa ja Kohila Võrkpalliklubi/E-Service.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.