fbpx
Close

Saaremaa naiskonda asub juhendama Peeter Vahtra

Peeter Vahtra. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Saaremaa naiskonna peatreeneriks sai suurte kogemustega Peeter Vahtra.

57-aastane Vahtra on endine Eesti koondise ja Kohila võrkpallinaiskonna juhendaja. 2013. aastal oli Vahtra Saaremaa naiskonna treener Saarte Mängudel, mis toimusid tol korral Bermudal.

Vahtraga kontakteeruti möödunud hooaja lõpus, kui Saaremaa naiskonna eestvedaja Kristi Põld võimaliku peatreeneri kandidaadiga ühendust võttis ja talle Saaremaa naiskonna meistriliigasse viimise ideest rääkis.

„Kristi uuris minult, et mis plaanid mul edaspidiselt on ja arutelu tulemusena saime asjad klappima,” rääkis Vahtra klubi pressiteate vahendusel. Huvitav fakt on seegi, et Peeter on ema poolt saarlane ja kõik oma lapsepõlve-aastad just seal veetnud.

Peaaegu kõik võistkonna liikmed on mingil ajamomendil Peeter Vahtra treeningutel osalenud, mistõttu treener juba teatud määral tunneb ning teab mängijate käekirja ja mängustiili. „Olen siiani küll harjunud proffidega, aga nüüd tuleb hakkama saada n-ö amatööridega, kes igapäevaselt tööl ja koolis käivad. Tahaksin jõuda nii karikavõistlustel kui ka meistrivõistlustel finaali,” sõnas Vahtra.

Lisaks saarlastele on Vahtra treener ka Audentese spordigümnaasiumis. Kuigi treenitavaid gruppe on Vahtral nüüd kaks, siis tema prioriteediks on ka edaspidi noored. „Audentese treeningud on mõeldud puhtalt Audetenses õppivatele noortekoondislastele; Saaremaa naiskonnale on ette nähtud täiesti oma treeningud, neid treeninggruppe omavahel ei ühildata,” ütles Vahtra kindlameelselt.

Saaremaa naiskonna teine treener on Raili Sepp, kes suuresti töötab Saaremaal paikselt elavate mängijatega. „Tean Railit ammu ja ta on väga sümpaatne naisterahvas. Oleme juba mitmel korral telefoni teel ühenduses olnud ja meie mõtted kattuvad, mis tähendab, et tihe koostöö erinevate treeninggruppide vahel on olemas,” täpsustas peamiselt Tallinnas trenne l’äbi viiv võistkonna peatreener.

Loe ka: Saaremaa naiskond naaseb 24-aastase pausi järel meistriliigasse!

scroll to top