Saaremaa tegi tormilise kodupubliku ees hooaja parima mängu ja andis Prantsusmaa tippklubile vägeva lahingu!

Saaremaa Võrkpalliklubi poolehoidjaid tänamas. | Foto: Karl Rinaldo

Saaremaa Võrkpalliklubi andis tugevuselt kolmandas eurosarjas (CEV Challenge Cup) 1/16-finaali avamängus Prantsusmaa tippklubile Poitiers’i Stade Poitevin’ile kõva lahingu, kuid pidi lõpuks vastastele ikkagi 2:3 (-19, -23, 25, 23, -10) alla vanduma.

Saarlased alustasid kohtumist täismaja publiku ees energiliselt ja haarasid üllatuslikult algkoosseisu pääsenud sidemängija Lukasz Makowski kiirete tõstete toel 5:1 eduseisu. Prantslased teenisid seejärel neli punkti järjest ja tulid järele. Edasi kulges geim punkt-punkti heitluses kuni otsustavate hetkedeni, mil suurem ja tugevam 18:16 eduseisul spurdi tegi ja 25:19 geimivõiduni tüüris.

Teise geimi alguses pääsesid omakorda paari punktiga ette külalised, kuid Saaremaal õnnestus vastased kinni püüda ja suisa 19:17 juhtima asuda. Järgnesid kolm pallivahetust, mis lõppesid Poitiers’i punktivõiduga, ent Urmas Tali hoolealustel õnnestus veel nii 22:22 ja 23:23 viik tabloole tuua. Viimasel kahel punktil oli õnne rohkem Poitiers’il, kes pikad pallivahetused enda kasuks kallutas ja 25:23 geimivõiduga kohtumist 2:0 juhtima asus.

Kolmanda geimi alguses haaras Poitiers kiiresti 4:0 edu ja paistis, et mäng on tehtud, ent Saaremaa suutis taaskord tormilise kodupubliku toel vahe tasa mängida. Väljakuperemehed tõid tabloole 22:22 viigiseisu, andsid seejärel kaks punkti ära, kuid kaitsesid edukalt kaks matšpalli ära ja viigistasid 24:24. Otsustavatel hetkedel olid sedapuhku kindlamad just saarlased ning vahetusest sekkunud Artis Caicsi ühe-mehe-blokk tõi meile 27:25 geimivõidu. Kokku seega 1:2.

Geimivõidust märkimisväärset enesekindlust juurde saanuna hakkas Saaremaa neljandat geimi tänu hiilgavale blokk-kaitsele juba ise domineerima. Neljapunktilist algedu hoiti kuni geimi lõpuhetkedeni (22:19) ja kuigi külalised pääsesid veel ühe punkti kaugusele, suutsid saarlased võita geimi 25:23 ja viia mängu viienda geimini.

Otsustava geimi pikad pallivahetused kaldusid paraku Poitiers’i kasuks ja Saaremaa 1:8 kaotusseisust enam taastuda ei suutnud. Poitiers’ile 15:10 geimi- ja 3:2 mänguvõit.

Ühe elu parema mängu tegi kapten Siim Põlluäär, kes kogus üleplatsimehena 26 punkti (+21). Eddie Rivera lisas 19 (+10) punkti.

Korduskohtumine peetakse järgmisel teisipäeval Prantsusmaal. Homme avab eurohooaja Pärnu Võrkpalliklubi, kes võõrustab samal turniiril Itaalia tippu Monzat.

Statistika

Saaremaa algkoosseis: Lukasz Makowski, Mihkel Tanila, Harri Palmar, Siim Põlluäär, Eddie Rivera, Rauno Tamme ja Johan Vahter. Vahetusest sekkusid mängu teiseks pooleks Helar Jalg (Tamme asemele) ja Artis Caics (Makowski asemele). Siim Ennemuist vigastuse tõttu ei mänginud. Üks punkt oli sellega ühtlasi mängust võetud.