fbpx
Close

Saaremaa võitis kahe Vahtra naiskonna mängus Audentest

Saaremaa mängija Kaisa Õunpuu koos Saaremaa klubi peatreeneri Peeter Vahtra ja klubi eestvedaja Kristi Põlluga. Eile olid Vahtra ja Põld aga erineval pool võrku. | Foto: Karl Rinaldo

Kui kolmapäeval tõusis naiste Eesti meistrivõistlustel turniiritabeli tippu tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank, siis reedel võttis juhtpositsiooni sisse Saaremaa. Tõsi, saarlannad on tartlannadest pidanud kaks mängu enam. 

Audentese SG/Noortekoondis suutis favoriidikoormat kandnud Saaremaaga koduväljakul sammu pidada vaid avageimis, milles jäädi vastasele alla 20:25. Teises geimis oli Saaremaa ülekaal 25:11 ja kolmandas koguni 25:8, mis tagas külalistele 3:0 (20, 11, 8) võidu. Peeter Vahtra, kes on ametilikult mõlema naiskonna peatreener, juhendas eile Audentest. Nii oli juba enne hooaega kokku lepitud. Saaremaa naiskonna treenerina tegutses klubi juht Kristi Põld.

Avageimis nullile jäänud, kuid teises kuus ja kolmandas seitse punkti kogunud Hailie Rivera panustas võitu 13 punkti, millest kaheksa tulid rünnakul (47%) ja viis blokis. Mängu parim oli ka Rivera efektiivsusnäitaja +10. Kadri Aru ja Kaisa Õunpuu lisasid 12 punkti. Triinu Lamp ja Hanna-Liisa Press kogusid võõrustajate poolel 5 punkti. Rünnakul jäi Saaremaa peale protsentidega 49-19 ja pallingu vatuvõtul 43-33, blokis oli võitjate ülekaal kolm (9-6) ja pallingul viis punkti (10-5), vahendab volley.ee.

Viiest mängust neli võitnud ja 11 punkti kogunud Saaremaa tõusis turniiritabelis esimeseks, möödudes kolmest mängust maksimaalsed 9 punkti kogunud Tartu Ülikool/Bigbankist. Audentese SG/Noortekoondis on kuue punktiga viiest mängust neljas. 9. novembril sõidavad tartlannad külla turniiritabeli kolmandale naiskonnale TalTech/Tradehouse’ile.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.

 

scroll to top