fbpx
Close

Saaremaa võitis Tartut ja jättis kõik põhiturniiri viimase mängu otsustada

Saaremaa peatreener Urmas Tali rõõmustamas koos meeskonnaga eile punktivõidu üle. | Foto: Saaremaa VK

Eile läksid Kuressaares Credit24 Meistriliiga raames vastamisi liigatabeli kaks esimest meeskonda – tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi ja senine liider Tartu Bigbank. 3:1 (26:24, 23:25, 25:22, 25:21) võidu võttis Saaremaa meeskond, tõustes ühtlasi ise liidrikohale.

Võitjate tulemuslikem oli 13 punktiga (+4) Siim Põlluäär, 12 silma jäi nii Harri Palmari kui Helar Jala arvele. Saaremaa vastuvõtt oli 39%, rünnak 45%, blokipunkte teeniti 12 (Palmarilt 5 sulustamist) ja servil löödi 8 ässa ning eksiti samuti 8 korral. Bigbanki resultatiivseimaks kerkisid Jan Helenius ja Hindrek Pulk, kes tõid 16 punkti (efektiivsus vastavalt +6 ja +2). Bigbanki vastuvõtt oli 40%, rünnak 49%, blokist saadi 12 punkti ning servil löödi 3 ässa ja tehti 22 viga.

Liigatabelis on Saaremaal nüüd 48 punkti, Tartul teisena 47 punkti, kolmas on 43 punktiga Riia Tehnikaülikool. Saaremaa jaoks oli tegu põhiturniiri viimase kohtumisega. Tartu lõpetab aga põhiturniiri järgmisel nädalavahetusel TalTechi vastu, kust vajab põhiturniiri võidu kindlustamiseks võitu.

Suurt rolli mängisid Saaremaa edus vahetused, hästi sekkusid kolmandas geimis nii sidemängija Lukasz Makowski kui diagonaalründaja Samuel Boehm (tõi 11 punkti). Saaremaa meeskonna diagonaalründaja Siim Põlluäär tunnustas samuti meeskonnakaaslasi: “Viimases geimis oli küll tunne, et läheb käest ära, aga Tartu mäng lagunes täielikult ja õnneks saime selle kätte. Meil tulid väga hästi vahetusest sisse mängijad.”

Põhiturniiri viimased matšid peetakse 15.-17. veebruaril.

Põhiturniiri võitja saab ühtlasi 1.-2. märtsil toimuva finaalturniiri korraldusõiguse. Põhiturniiri paremusjärjestuse määramisel võrreldakse esmalt punkte, seejärel võitude arvu, pärast mida geimide ja punktide suhet ning lõpuks omavaheliste mängude tulemusi.

Tabeliseis.
scroll to top