fbpx
Close

Saaremaa Võrkpalliklubi palkas kogenud Soome koondislase

Sauli Sinkkonen on kuulunud nii EM kui ka MM-finaalturniiril Soome koondise põhimeeste hulka. | Foto: Imago/Newspix/Scanpix

Saaremaa Võrkpalliklubi teatas täna hommikupoolikul sotsiaalmeedia vahendusel, et meeskonnaga liitub Soome koondise kogenud temporündaja Sauli Sinkkonen.

Pikki aastaid (2007-2016) Tampere Isku-Volley’s mänginud Sinkkonen siirdus esmakordselt välismaale neli suve tagasi, kui liitus Belgia kõrgliigaklubi Antwerpeniga, kus teenis samal hooajal leiba ka Andres Toobal. Sellele järgnenud hooajal esindas tal Prantsusmaa kõrgliigaklubi Chaumont’i, pärast mida tuli üheks aastaks tagasi Soome, mängides Oliver Lüütsepa käe all Akaa Volley’s. Lõppenud hooajal sai Sinkkonen Zalau klubiga Rumeenia liigas neljanda koha (kulla võitsid Kristo Kollo ja Galati).

30-aastase ja 201-sentimeetrise Sinkkoneni tugevuseks on peetud läbi tema karjääri keskblokeerija nimetusele kohaselt blokeerimist.

Sinkkonen pääses esmakordselt Soome koondisse 2011. aastal ja on tänaseks rahvusmeeskonda esindanud 127 korral. Nädala keskel Salos peetud kontrollkohtumistes Eestiga oli Sinkkonen vanuselt teine mees 41-aastase sidemängija Mikko Esko järel.

Saarlased on uueks hooajaks käed löönud seitsme mängijaga. Lisaks Sinkkonenile mängivad meeskonnas uuel hooajal austerlasest sidemängija Alexander Tusch nurgaründaja Keith Pupart, diagonaalründaja Markus Uuskari, liberod Alari Saar ja Johan Vahter ning brasiillasest temporündaja Wennder Lopes.

scroll to top