fbpx
Close

Saaremaa Võrkpalliklubi peatreeneriks saab 30 aasta tagune EM-hõbe

Ioannis Kalmazidis. | Foto: CEV

Credit24 Meistriliiga liidri ja äsjase Eesti karikavõistluste hõbemedalisti Saaremaa Võrkpalliklubi uueks peatreeneriks saab mitmekordne Kreeka meister Ioannis Kalmazidis. Oma esimese treeningu viib 51-aastane kreeklane Kuressaares läbi reede õhtul.

Kalmazidis on Rootsis üles kasvanud ja esindanud sidemängijana sealset koondist 150 korral. Mängijana on tema parimad tulemused 1988. aastal Seouli olümpiamängude seitsmes koht ja 1989. aastal Euroopa meistrivõistluste teine koht. Lisaks on ta mitmekordne Kreeka karikavõitja ja meister.

Treeneritööd alustas ta 2007. aastal Thessaloniki Iraklise abitreenerina, tulles esimesel hooajal ka Kreeka meistriks. Kalmazidis sai esimest korda peatreeneriks 2010. aasta detsembris Pireuse Olympiacose ridades, kus ta kevadel võitis kohese ka Kreeka meistritiitli ja tunnistati Kreeka aasta treeneriks. Kreeka meistriks ja karikavõitjaks on ta tulnud ka Thessaloniki PAOK-i peatreenerina. Samuti on Kalmazidis olnud neli aastat Kreeka naiste rahvuskoondise peatreener.

Kalmazidisel on IT-alane kõrgharidus ning nii Rootsis kui hiljem ka Kreekas on ta omandanud kõrgeima võimaliku treeneri kutsetunnistuse. Tema tugevuseks treenerina peetakse väga head motiveerimisvõimet ja suhtlemisoskust. Samuti on tal väga head teadmised tänapäeva tippvõrkpallist, teatab Saaremaa klubi pressiteate vahendusel.

Saaremaa mänedžeri Hannes Sepa sõnul on treeneriteturul häid treenereid rohkem kui meeskondi. “Valikut oli seetõttu üsna keeruline teha, kuid nii mängijate kui ka agentide hea tagasiside kinnitas, et Kalmazidis peaks olema õige valik. Mitmed Itaalia treenerid jäid valimata näiteks seepärast, et nad ei räägi inglise keelt,” sõnas Sepp Võrkpall24’le. Saaremaa meeskonna liikmetest tuli koos Kalmazidisega 2015. aasta kevadel Ateena PAOK-is Kreeka meistriks kuubakas Javier Jimenez, kes valiti just sel hooajal ka Kreeka liiga parimaks mängijaks.

Kalmazidisest saab 2017. aasta suvel loodud Saaremaa klubi teine peatreener. Senised kaks ja pool aastat juhendas meeskonda Urmas Tali, kelle käe all tuli klubi kahel korral Eesti karikavõitjaks, korra Credit24 Meistriliiga võitjaks ja korra Eesti meistriks. Tali sai ametist vabaks pärast kaotatud karikafinaali.

Oma esimese mängu peab Kalmazidis Saaremaa peatreenerina 8. jaanuaril Tallinnas, kui meeskond kohtub Credit24 Meistriliigas Tallinna Selveriga.

 

scroll to top