fbpx
Close

Saaremaa Võrkpalliklubi seisab kuristiku äärel, tulevik saab selgeks homme

Saaremaa Võrkpalliklubi. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Esimesel augustil ehk täna peaks minema lukku Credit24 Meistriliiga ehk Balti liiga uue hooaja osalejate nimekiri. Võlgades Saaremaa Võrkpalliklubi palus alaliidult ühe päeva võrra ajapikendust.

Klubi president Ivar Alt lubas suve hakul, et 1. augustil avalikustab meeskond esimesed uue hooaja mängijad. Täna on aga seis paraku veel selline, et enne muude teemade arutamist tuleb tasuda 33 000 euro suurune võlg maksuameti ees. Alt lubas pühapäeva õhtul antud usutluses Võrkpall24’le, et see saab homse päeva jooksul tehtud.

“Homme teatame klubiga ka esimesed viis-kuus nime, kes mängivad uuel hooajal Saaremaa Võrkpalliklubis. Et mitte jääda rumalasse olukorda, plaanime kohe avalikustada ka peatreeneri nime,” ütles Alt. Ta lisas, et meeskond soovis uueks juhendajaks palgata Soomest kodumaale naasnud Oliver Lüütseppa, ent asjade venimise tõttu jäi võrukalt jah-sõna saamata ning seega otsustati palgata treener välismaalt.

Et kõiki seniseid lubadusi eelmise hooaja võlgade tasumise osas pole klubi tänaseni suutnud täita, leidub küllalt palju neid, kes Alti enam ei usu. Klubi eelmise hooaja kapten Keith Pupart, kellele klubi on tänaseni võlgu, ütles seda meediaski otse välja. Alt lubab aga ikkagi, et ka vanad võlad saavad lähiajal makstud.

“Ma arvan, et ma pean vastu ja saan hakkama, kuigi ega see klubi vedamine pole teatud põhjustel lihtne olnud,” sõnab Ivar Alt, kelle läbisaamine meeskonna endise presidendi Toivo Altiga pole paraku endine. “Ma olen ka seda välja öelnud, et kui ma oleks sellest paadist punni välja võtnud, siis oleks see paat põhja läinud,” märgib Ivar Alt ja kinnitab vaid, et Toivo Alt enam tulevikus klubi tegemistega seotud pole. Meeste omavahelisi kokkuleppeid ja lubadusi Ivar Alt meedia vahendusel pikemalt kommenteerida ei soovi.

Mida ütleb aga klubi pikaaegne mänedžer ja tegevjuht Hannes Sepp kogu teema kohta? “Ma olen Ivarile öelnud, et kui kõik vanad võlad saavad klaaritud ja uue hooaja eelarve on kontol, siis olen nõus jätkama oma tööd. Esiteks peab olema klubil homme õhtuks maksuameti ees puhas leht. Ja kui ei ole puhas leht, siis on Saaremaa klubiga vähemalt uue hooaja osas kõik. Aga Ivar on lubanud, et ta korraldab kõik ära. Kui seda ei juhtu, siis on nii ja tuleb eluga edasi minna,” vastab Sepp. Ka Sepp kinnitab, et viie mängijaga on suusõnaline kokkulepe uue hooaja osas olemas, ent lõpliku kindlusega võiks nendest meestest rääkida alles siis, kui varasemad võlad on tasutud.

Tänase seisuga on Credit24 Meistriliigas osalemas neli Eesti klubi: Tallinna Selver, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Bigbank ja Pärnu Võrkpalliklubi. Neli hooaega tagasi pauguga koduse liiga ukse lahti löönud saarlaste saatus peaks selguma niisiis homme, sest enam kauem venitada pole võimalik. Võrkpallirahvana loodame mõistagi parimat…

scroll to top