fbpx
Close

Saaremaa Võrkpalliklubi uuel hooajal kõrgliigas ei mängi

Saaremaa Võrkpalliklubi ütleb vähemalt praeguseks Eesti võrkpallile adjöö. | Foto: volley.ee

Eesti viimaste aastate üks edukamaid pallimänguklubisid Saaremaa Võrkpalliklubi uuel hooajal Credit24 Meistriliigas ehk Balti liigas ei osale.

Kui esialgu oli klubide registreerimise tähtajaks seatud 1. august ehk pühapäev, siis Saaremaa meeskonna president Ivar Alt palus alaliidult ühe päeva võrra ajapikendust, et esmaspäeva jooksul võlg maksuameti ees tasuda ja seejärel klubi uueks hooajaks üles anda. Credit24 Meistriliiga tegevjuht Karol Paas kinnitas teisipäeva keskpäeval Võrkpall24’le, et saarlased eile siiski lubatut ära ei teinud ja meeskonda uuel hooajal Balti ega ka Eesti liigas seega mängimas ei näe.

2017. aastal loodud Saaremaa Võrkpalliklubi saagiks jäi kaks Eesti karikavõitu, üks Credit24 Meistriliiga ja üks Eesti meistrivõistluste kuldmedal. Tugevuselt kolmandas eurosarjas ehk CEV Challenge Cupil jõuti 2020. aasta kevadel veerandfinaali, mis märkis meie võrkpalliklubide viimaste aastate parimat tulemust. Võistkonda juhendasid nelja hooaja jooksul kaks treenerit, Urmas Tali ja Ioannis Kalmazidis. Võistkonda vedas mänedžeri ja tegevjuhina neljal hooajal Hannes Sepp, klubi presidendi rollis oli alguses Toivo Alt ja hiljem Ivar Alt.

Silmapaistvate saavutuste kõrval jäävad saarlasi saatma aga ka võlad, mis tekkisid möödunud hooaja jooksul. Nüüd, mil klubi tegevust kõrgliigas ei jätka, näib vähetõenäoline, et mängijatele ja treeneritele saamata jäänud palk ära makstakse, ent loodetavasti siinkirjutaja eksib selles osas.

Eesti võrkpalliklubidest jätkavad kõrgliigas mängimist uuel hooajal seega vaid neli meeskonda: Tallinna Selver, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Bigbank ja Pärnu Võrkpalliklubi.

scroll to top